می توان گفت فضاهای باغی فقط به ویلاها منتهی نمی شود. اکثر خانه های حومه شهری نیز از فضای سبز باغی برخوردارند. بنا به این علت، خیلی از ساکنان خانه های ویلایی تمایل دارند باغشان را به برترین نحو ممکن بیارایند. با این وجود که طراحی باغ ویلا از اهمیت وافری برخوردار است، اما، نگهداری از فضای سبز ملزوم مراقبت زیادی می باشد. بدین ترتیب، افراد بیش از آنکه مقید به برآورد نیازها و سلایق شخصی خود باشند، قید داشتن یک باغ دلربا را می زنند. بنابراین، چشم انداز باغ ویلا با حداقل میزان مراقبت و نگهداری بیشتر به مثابه یک رویای تحقق ناشدنی است.

طراحی محوطه باغ برای کسانی که عاشق طبیعت هستند و نقش آن را در زندگی خود پر رنگ می‌دانند، بسیار مهم است. به گفته یک جهانگرد که به ایران سفر کرده بود، همه ایرانی‌ها در گوشه ذهنشان یک باغ دارند و برای آن نقشه می‌کشند و طراحی می‌کنند. اگر امکانات به قدری کافی باشد ایده‌های باغشان را عملی خواهند کرد. در این مقاله طراحی محوطه باغ را از همه نظر بررسی می‌کنیم و گروه‌هایی که می‌توانید کار طراحی باغ را به آن‌ها بسپارید معرفی می‌کنیم. در ادامه با کارگشا همرا باشید.

اندازه باغ

باغ های کوچک مزایای فراوانی دارند که از جمله مهم ترین آن ها نگهداری آسان تر، نسبت به باغ های بزرگ می باشد. این گونه فضاها مکان های مناسبی برای به اجرا در آوردن تخیلات فردی در زمینه طراحی باغ نیز می باشد. استفاده از وسایل دکوراسیون داخلی مانند کوسن های رنگی و به کارگیری یک نورپردازی خوب در کنار ترکیب رنگ مناسب تاثیر دراماتیکی بر چنین فضایی خواهد گذاشت. در این جا ایده ها و تصاویر زیبایی از طراحی باغ را با شما در میان خواهیم گذاشت. این ایده ها با صرف کم ترین هزینه قابل اجرا می باشند.

دیوار های کوتاه باغ

احتمال دارد محوطه ی نشیمن باغ تنها فضایی به اندازه یک یا دو صندلی داشته باشد. بنابراین زمانی که با خانواده و دوستان در کنار هم هستید دچار کمبود فضای نشیمن خواهید شد.

دیوار باغی
دیوار باغی کوتاه ، دیواره کوتاه باغ

با ساخت دیواره ای کوتاه با فاصله از دیوار، این امکان برای شما فراهم می شود تا از فضای داخل آن برای کاشت گیاهان و از لبه آن به عنوان محلی برای نشستن استفاده نمایید. هم چنین می توانید از کوسن هایی که با رنگ گل ها هماهنگی دارند نیز در این قسمت استفاده نمایید. استفاده از این روش در طراحی باغچه کوچک نیز کارامد می باشد.