تصفیه خانه ها به کمک مشکلات زیست محیطی می آیند

به گزارش باغ من مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان اظهار داشت: وجود تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی می تواند در بحث آب گردانی و استفاده دوباره از آب نقش مهم و حیاتی داشته باشد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، «احمد علی شهیدی» با اشاره به رشد روز افزون جمعیت و افزایش سطح تقاضا برای تأمین کالا اظهار داشت: توسعه فعالیت های صنعتی لازمه پاسخگویی رفع این نیازهاست.
شهیدی خاطرنشان کرد: در این میان همسو با رفع نیازهای جمعیتی و رشد و توسعه صنعتی، حفظ و صیانت از محیط زیست امری غیرقابل اجتناب است.
وی با اشاره به حساسیت های زیست محیطی استان گیلان بر ضرورت استقرار و تمرکز واحدهای صنعتی جدیدالتأسیس در شهرک ها و نواحی صنعتی تاکید کرد و اظهار داشت: مدیریت یکپارچه، تقویت زیرساخت ها و مدیریت بهینه زیست محیطی بخصوص در اموری مانند تصفیه فاضلاب های صنعتی با اجتماع واحدهای صنعتی در شهرک ها به راحتی میسر است و با هزینه هایی کمتر و عملی تر می توانیم به اهداف توسعه صنعتی دست یابیم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان، ساخت تصفیه خانه فاضلاب را از موارد مهم در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور دانست و اظهار داشت: ساخت تصفیه خانه از مشکلات زیست محیطی جلوگیری می کند و آلودگی را می کاهد.
وی مسأله آب را در کشور بسیار جدی خواند و تصریح کرد: وجود تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی می تواند در بحث آب گردانی و استفاده دوباره از آب نقش مهم و حیاتی داشته باشد.
رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان پراکندگی استقرار واحدهای صنعتی و عدم دسترسی راحت به صنایع مختلف در استان به دلیل مسافت زیاد شمالی – جنوبی استان و هم مشکلات تخصیص زمین به عرصه های صنعتی را یکی از مهم ترین محدودیت های صنعتی در گیلان برشمرد و اضافه کرد: با عنایت به آماده سازی زیرساخت ها در عرصه های صنعتیِ شهرک ها و نواحی صنعتی استان، سرمایه گذاری و آغاز فعالیت های صنعتی در این عرصه ها مواهب بسیاری در زمینه های مدیریتی، زیستی و اقتصادی دربر دارد.
وی برون سپاری بهره برداری و نگهداری از زیرساخت ها به بخش خصوصی و ایفای نقش نظارتی از جانب بخش دولتی و مدیریت صحیح هزینه کردها را از دیگر مزایای استقرار صنعت در شهرک های صنعتی عنوان نمود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان، خاطرنشان کرد: بهره مندی از زیرساخت های صنعتی و مدیریت بهینه زیست محیطی مزیت استقرار صنعت در شهرک های صنعتی است.