ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه، خیزش گردوغبار در خوزستان و ایلام

باغ من: مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان های پربارش طی امروز و فردا، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز شنبه اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه ابتدا نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور را در بر می گیرد.
احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت) در غالب مناطق کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود اظهار نمود: این سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور سبب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت خواهد شد. همینطور شدت بارش امروز در ایلام، کرمانشاه، لرستان، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی در استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، برخی مناطق اصفهان و به تدریج در نیمه غربی کرمان برخی نقاط یزد، برخی مناطق خراسان رضوی و جنوبی خواهد بود.
وی ادامه داد: فردا (جمعه ۲۱ اردیبهشت) همچنان سامانه بارشی در غالب مناطق کشور فعال بوده و عمده فعالیت سامانه در شمال غرب، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود و در این مناطق رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.
مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: شدت بارش در روز جمعه در ایلام، کرمانشاه، لرستان، شمال خوزستان، غرب کردستان، بخش هایی از آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، برخی مناطق خراسان جنوبی و شرق یزد خواهد بود.
وظیفه با اشاره به اینکه فردا در بخش هایی از مرکز و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد اظهار نمود: در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) با ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب به کشور ابتدا نیمه غربی کشور و به تدریج تا اواخر وقت غالب مناطق کشور به جز بخش هایی از جنوب و جنوب شرق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرد.
این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: امروز در نیمه شرقی کشور و طی روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می گردد که در بعضی مناطق جنوب شرق و شرق با خیزش گردوخاک همراه خواهد بود. همینطور در روز جمعه وزش باد شدید در جنوب عراق و خوزستان باعث خیزش گردوخاک در منطقه خواهد شد و برخی مناطق خوزستان و ایلام را متاثر و سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در ین مناطق به خصوص در جنوب خوزستان خواهد شد.
وظیفه اضافه کرد: امروز (پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت) خلیج فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) خلیج فارس به جهت وزش باد شدید مواج پیش بینی می گردد.
مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی درمورد شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا کمی ابری تا نیمه ابری، همراه با وزش باد، گاهی افزایش باد، در بعدازظهر بارش پراکنده و رعدوبرق پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۲۶ و ۱۳ درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد. همینطور تهران در روز شنبه (۲۲ اردیبهشت) کمی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر، در بعضی ساعات رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۳ و ۱۲ درجه سانتی گراد خواهد بود.

برچسب ها:, , ,