پرس تی وی بحران آب را بررسی می کند

باغ من: شبکه پرس تی وی در برنامه این هفته ایران امروز پیشرفت های ایران در زمینه حفظ آب و روش های نوین آبیاری را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

به گزارش باغ من به نقل از روابط عمومی شبکه پرس تی وی، «ایران امروز» به تهیه کنندگی یوسف پور انوری ضمن بحث پیرامون تاثیر تحریم های آمریکا ضد ایران در افزایش بحران آب به علت اینکه خیلی از تجهیزات این حوزه در اختیار شرکت های بین المللی است، تغییرات اقلیمی را بعنوان مهمترین دلیل کم آبی در ایران بررسی نموده و برخی اقدامات دولت در سال های اخیر در حوزه ساماندهی منابع آب همچون اجرای تصفیه خانه های صنعتی و شهری، حذف اجرای ۱۴ سد در استان های مختلف کشور با انجام ارزیابی زیست محیطی، اجرا و پیگیری آبیاری تحت فشار و آموزش مشارکت کشاورزان برای اصلاح الگوی کشت و آبیاری در ۹۰ روستای حاشیه دریاچه ارومیه برای احیای این دریاچه مورد بحث و تبادل نظر قرار می دهد.
این برنامه ضمن مروری بر اظهارات اخیر نتانیاهو و ابراز نگرانی وی نسبت به کم آبی در ایران به نقد و بررسی اقدامات رژیم اسراییل در اعمال محدودیت دسترسی به آب برای فلسطینیان اشاره دارد.
«ایران امروز» همینطور نگاهی به بخش کشاورزی بعنوان پرمصرف ترین بخش آب در ایران خواهد داشت و بازدید از تصفیه خانه های فاضلاب مدرن در ایران و گفتگو با کشاورزانی که آبیاری مدرن انجام می دهند و موفق به تولید محصولات باکیفیت شده اند از دیگر آیتم های آن خواهد بود.
مسعود باقرزاده کریمی معاون دفتر زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست، محمد خسروشاهی مدیر تحقیقات موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع، کامبیز تاجر رییس موسسه آب و خاک و محسن خرقانی کشاورز نمونه کارشناسان میهمان این برنامه هستند و در مورد محورهای آن به گفتگو می پردازند.
«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی ساعت ۰۱: ۰۰ صبح چهارشنبه ۲۷ تیر ماه روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت ۰۶: ۰۰ و ۱۹: ۰۰، پنجشنبه ساعت ۰۸: ۰۰ و شنبه ساعت ۱۱: ۰۰ پخش خواهد شد.

برچسب ها: