ازن در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، افزایش موقتی غلظت ذرات معلق

باغ من: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از ناسالم بودن میزان ازن برای گروه های حساس و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق طی امروز (۸ مرداد) در تهران اطلاع داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۸ مرداد) است، اظهار نمود: در بعضی ساعات این روز وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی – جنوبی انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه بر مبنای نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی امروز (۸مرداد) وضعیت کیفی هوای پایتخت ازنظر آلاینده ازن در آستانه شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس است، خاطرنشان کرد: وزش باد در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: با تداوم این شرایط جوی طی فردا (۹ مرداد) برای برخی ساعات بخصوص در بعد ازظهر وزش باد موثر از سمت نواحی جنوبی -جنوب شرقی پیش بینی می گردد.

شهبازی با اشاره به اینکه بر این اساس انتظار می رود وزش باد در بعضی ساعات فردا (۹مرداد) سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق شود، اظهار داشت: دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

وی در انتها با اشاره به اینکه کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: کیفیت هوای هم اکنون تهران هم با شاخص میانگین ۸۳ همچنان در شرایط سالم می باشد.

برچسب ها:, , ,