هواشناسی هشدار داد توفان در دریای خزر، شمال کشور بارانی است

باغ من: سازمان هواشناسی اعلام نمود طی روزهای پیش رو هوای شمال کشور بارانی است و دریای خزر هم مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: امروز در شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی و برخی نقاط اردبیل و همینطور در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب کرمان رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.
احد وظیفه اضافه کرد: همینطور امروز در استان های ساحلی دریای خزر بارش باران و کاهش وزش باد رخ می دهد که فردا و پس فردا هم تشدید بارش و کاهش نسبی دما در استان های گیلان، مازندران وگلستان را شاهد خواهیم بود و طی این مدت هم دریای خزر مواج خواهد بود.
وی افزود: از اواخر وقت فردا و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه دریای خزر بخصوص مناطق شرقی آن امواجی با ارتفاع یک تا یک و نیم متر را شاهد خواهیم بود که از این رو سفارش می گردد طی این مدت جهت تردد ایمن قایق های تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین، احتیاط لازم به عمل آید.
به گفته وظیفه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه شرق دریای عمان هم مواج پیش بینی می گردد و ارتفاع موج بین یک تا یک و نیم متر برآورد شده است.
هوای تهران امروز صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای تهران امروز ۳۹ درجه اعلام شده و فردا به ۴۰ درجه هم می رسد.