خنکی به هوای ایران می رسد

به گزارش باغ من مدیر شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور ضمن پیش بینی وضعیت بارش و دمای کشور طی روزهای آینده، از کاهش تدریجی دمای هوای بیشتر مناطق کشور اطلاع داد.

مسعود حقیقت در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت جوی کشور طی روزهای گذشته اظهار نمود: خوشبختانه در هفته ای که گذشت در نوار شمالی کشور همچون استان های گیلان و مازندران بارش باران و روند کاهشی دما را داشتیم. همینطور در ایام اخیر دمای غرب و جنوب کشورتا حدی کاهش پیدا کرده و هوا رو به خنکی رفته است.

وی در مورد وضعیت بارشی کشور طی هفته آینده اظهار داشت: از دوشنبه هفته بعد (۵ شهریور) همچنان بارش ها علاوه بر نوار شمالی در نیمه شرقی کشور همچون استان های خراسان شمالی و گلستان پیش بینی می گردد.

مدیر شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: در هفته آینده به غیر از شرق کشور همچون استان سیستان و بلوچستان در بقیه مناطق، کاهش دما با شیب ملایم پیش بینی می گردد و به تدریج هوا خنک تر خواهد شد.

حقیقت به این پرسش که آیا احتمال افزایش مجدد دمای هوا وجود دارد، پاسخ منفی داد و اظهار نمود: از آنجائیکه اوج دوره گرمایی را گذرانده ایم، احتمال افزایش دما تا حد قابل توجه وجود ندارد وبرای بیشتر مناطق کشور کاهش تدریجی دما پیش بینی می گردد.