گزارش هواشناسی؛ باران و برف در مناطقی از کشور، آخر هفته هوا آلوده میگردد

به گزارش باغ من سازمان هواشناسی اعلام نموده از امروز تا دوشنبه در بعضی مناطق کشور باران و برف می بارد اما از دوشنبه تا چهارشنبه شاهد افزایش آلاینده ها در کلانشهرها خواهیم بود.

مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: امروز در استان های واقع در شمال غرب، برخی نقاط غرب، غرب سواحل خزر و استان های واقع در دامنه های البرز غربی بارش باران، وزش باد و در مناطق کوهستانی و سردسیر شمال غرب و غرب بارش برف و در استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی، در استان های تهران، البرز، قزوین، قم و مرکزی بارش پراکنده پیش بینی میگردد.
احد وظیفه اشاره کرد: امروز شدت بارش ها در آذربایجان شرقی و غربی و غرب استان های کردستان، کرمانشاه و زنجان است.
وی افزود: فردا یکشنبه بارش پراکنده در بعضی نقاط شمال غرب، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز غربی و مرکزی، سواحل شمالی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رخ خواهد داد که تا ظهر این روز بارش در شمال غرب و دامنه های البرز غربی و مرکزی قطع میگردد.
به گفته وظیفه، از روز دوشنبه تا چهارشنبه شاهد افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی خواهیم بود.
هوای تهران امروز نیمه ابری، گاهی وزش باد، در اواخر ابر افزایش ابر و فردا نیمه ابری، گاهی ابری و بارش پراکنده، به تدریج کاهش ابر در بعدازظهر و وزش باد پیش بینی شده و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت امروز به ترتیب ۱۷ و ۹ درجه سانتیگراد اعلام شده است.