بارش باران و برف در جنوب و جنوب غرب کشور

باغ من: مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی روند فعالیت سامانه بارشی را طی امروز و فردا (۹ و ۱۰ دی) تشریح نمود و از ورود سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه (۱۲ دی ماه) آگاهی داد.

احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای نقشه های پیش بینی هواشناسی امروز (۹ دی) با ورود سامانه بارشی از جنوب و جنوب غرب به کشور، ابرناکی و بارش در جنوب خوزستان و استان های بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب لرستان شروع می گردد. بارش برف هم در مناطق مرتفع و سردسیر پیش بینی می گردد.

وی افزود: فردا (۱۰ دی ماه) با تقویت سامانه بارشی در جنوب کشور، دامنه فعالیت آن به شرق، جنوب شرق و برخی مناطق مرکزی کشور هم توسعه پیدا می کند و سبب بارش باران و برف در این منطقه می گردد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، فردا (۱۰ دی ماه) در استان های فارس، بوشهر و کرمان بارش از شدت بیشتری برخوردار می باشد همینطور در این روز در بعضی مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش باران و برف پیش بینی می گردد.

وظیفه همینطور اظهار داشت: پس فردا (۱۱ دی ماه) بارش به صورت موقت در کشور خاتمه می یابد و روز چهارشنبه (۱۲ دی ماه) با ورود سامانه بارشی جدید بارش در جنوب غرب و غرب شروع می گردد.

وی در انتها در مورد شرایط جوی تهران اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۰ دی ماه) صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی در بعدازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود، همینطور در روز سه شنبه (۱۱ دی ماه) آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۲ حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.