تداوم هوای ناسالم برای گروه های حساس در پایتخت

باغ من: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۰ بهمن ماه) اظهار داشت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا انتظار می رود امروز شرایط کیفیت هوای نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس در بیشترمناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد.

حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا با اشاره به کیفیت هوای تهران اظهار نمود: بر مبنای نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد، با افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۰ بهمن) نسبت به روز گذشته روبرو می باشیم همینطور برای برخی ساعات بارش پراکنده باران و وزش باد به بزرگی ۳ تا ۴ متربرثانیه انتظار می رود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه طی بیشتر ساعات روز تغییر محسوسی در سرعت باد مشاهده نمی گردد و شرایط مطلوب برای پراکندگی آلاینده های تجمع یافته در ایام گذشته فراهم نخواهد شد، اظهار داشت: طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا انتظار می رود طی امروز (۲۰ بهمن) شرایط کیفیت هوای نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس در اغلب مناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد.

شهبازی افزود: به تدریج با تغییر وضعیت جوی طی فردا (۲۱ بهمن ماه) رفته رفته بر سرعت باد افزوده می شود به گونه ای که برخی ساعات بعدازظهر همراه با وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه از سمت نواحی غربی – جنوب غربی خواهد بود که کاهش نسبی غلظت آلاینده ها و بهبود کیفیت هوای پایتخت را به دنبال دارد. همینطور تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه میانگین کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۱ و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است، اظهار داشت: الان هم میانگین کیفیت هوا ۱۲۸ و همچنان ناسالم برای گروه های حساس است.

برچسب ها:, , ,