جو برفی کشور تا آخر بهمن

به گزارش باغ من مدیر کل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: از امروز (۲۸ بهمن ماه) تا آخر بهمن جو کشور تحت تاثیر چند سامانه بارشی قرار می گیرد و بارش باران و برف، وزش باد، کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد از گردنه های کوهستانی و برفگیر در برخی از استان ها پیش بینی می شود.

احد وظیفه در گفتگو با ایسنا اضافه کرد: برای امروز (۲۸ بهمن ماه) بارش برف و باران در خراسان شمالی، خراسان رضوی پیش بینی می شود همینطور در شمال هرمزگان (حاجی آباد)، خراسان جنوبی (سرایان، بشرویه، فردوس، بیرجند، قاین، زیرکوه و طبس)، سیستان و بلوچستان و شرق کرمان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی اواخر وقت امروز (۲۸ بهمن ماه) از کشور خارج می شود، اظهار داشت: هوای بعضی از نواحی کشور امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ بهمن ماه) متأثر از موج دیگر بارشی خواهد بود. بدین سان که در دامنه های زاگرس مرکزی، در جنوب آذربایجان غربی، شرق و شمال شرق خوزستان، غرب و مرکز کرمانشاه، نقاطی از استان های کردستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری بخصوص منطقه کوهرنگ، همدان و مرکزی همراه با کاهش نسبی دما، بارش باران و برف، وزش باد، کولاک برف، یخبندان، لغزندگی، مه گرفتگی و اختلال در تردد در گردنه های کوهستانی و برفگیر پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفتگو با تاکید بر اینکه فردا (۲۹ بهمن) در سواحل دریای خزر و اردبیل آسمان صاف و نیمه ابری، وزش باد جنوبی و افزایش دمای موقتی حدود سه تا شش درجه سانتیگراد مورد انتظار است، اظهارکرد: از روز سه شنبه (۳۰ بهمن) وضعیت هوا در این منطقه تغییر می کند و با شمالی شدن جریانات هوا، علاوه بر متلاطم شدن دریا، بارش و کاهش دما در کرانه های دریای خزر آغاز می شود.

به گفته وظیفه امروز (۲۸ بهمن) در استان های قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و شمال استان اصفهان بخصوص در طول روز علاوه بر بهبود شاخص های کیفیت هوا، وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همینطور با اشاره به اینکه امروز تا بامداد فردا (۲۸ و ۲۹ بهمن) مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود، اظهارکرد: امروز در نقاط دور از ساحل، ارتفاع موج تا ۲۱۰ سانتیمتر می رسد و در جزایر خلیج فارس همچون کیش، لاوان و جنوب جزیره قشم میزان سرعت باد به بیشتر از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید ازاین رو سفارش می شود که شناورهای سبک و صیادی در این بازه زمانی از تردد دریایی اجتناب کنند.

وظیفه در انتها در مورد شرایط جوی تهران طی روزهای آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۹ بهمن)، صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد و دمای تهران در این روز بین ۱۰ تا یک درجه سانتیگراد خواهد بود. همینطور پس فردا (۳۰ بهمن) آسمان پایتخت صاف و در طول روز با وزش باد همراه خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در آخرین روز بهمن ماه به ۱۱ و یک درجه سانتیگراد می رسد.

برچسب ها:, , ,