، بررسی جزئیات بودجه ۹۸، اختصاص منابع حاصل از عوارض کالاهای پسماندزا برای بازیافت پسماندهای حاصل از آنها

به گزارش باغ من منابع حاصله از دریافت عوارض از کالاهایی که مصرف آنها تولید پسماند مخرب می کند در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار گرفته تا برای بازیافت پسماندهای حاصل از کالا های مزبور صرف شود.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بامداد امروز (سه شنبه) بخش هزینه ای بند (ی) تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۹۸ را بررسی نموده و آنرا به تصویب رساندند. به باعث این بند، منابع وصولی از دریافت عوارض از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب می شود تا سقف ۱۰ هزار میلیارد (۱۰، ۰۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰، ۰۰۰) ریال از محل ردیف ۴۵-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون در اختیار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار می گیرد تا با نظارت سازمان حفاظت محیط زیست بعد از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور برای بازیافت پسماندهای حاصل از کالاهای مزبور (ایجاد تأسیسات منطقه ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی) با اولویت مشارکت بخش خصوصی مصرف شود.
آئین نامه اجرایی این بند مشتمل بر میزان عوارض هر کالا، لیست کالاهای مشمول، نرخ هزینه مدیریت پسماند کالاها و فرآیند اجرایی به پیشنهاد مشترک سازمان حفاظت محیط زیست، وزارتخانه های کشور، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور تدوین می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.