سامانه بارشی فردا سراسر ایران را فرا می گیرد

به گزارش باغ من مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اعلام استان های پربارش طی امروز و فردا اظهار داشت: فردا ۱۹ فروردین، سامانه بارشی کل کشور را فرا خواهد گرفت.
احد وظیفه در گفتگو با ایسنا، اعلام نمود: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (یکشنبه ۱۸ فروردین) در اغلب مناطق کشور به جزء شمال غرب و جنوب شرق، بارش ادامه خواهد داشت که شدت آن در غرب خراسان شمالی، شمال شرق گلستان، و همینطور پاره ای از مناطق لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و غرب چهار محال و بختیاری است.
وی با اشاره به اینکه فردا ۱۹ فروردین سامانه بارشی کل کشور را فرا می گیرد اظهار داشت: شدت بارش فردا در شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر، شمال سمنان، شرق یزد، غرب کرمان، و بخش هایی از کهگیلویه و بویر احمد و فارس رخ خواهد داد.
مدیر کل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه پس فردا (سه شنبه ۲۰ فروردین) عمده فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق و بخش هایی از شرق خواهد بود افزود: امروز برای شمال شرق کشور کاهش دما بین ۴ تا ۶ درجه پیش بینی می شود.
وظیفه در مورد وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: فردا ۱۹ فروردین آسمان تهران، نیمه ابری تا ابری، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید و در اوایل شب با کاهش ابر همراه خواهد بود. فردا بیشترین و کمترین حد دمای تهران ۱۸ و ۱۱ درجه سانتی گراد است و همینطور پس فردا (سه شنبه ۲۰ فروردین)، آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش بینی می شود بیشترین و کمترین دمای تهران ۲۱ و ۹ درجه سانتی گراد باشد.

برچسب ها:, , ,