وضعیت کیفیت هوای تهران در آخرین روز اردیبهشت

به گزارش باغ من مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اظهار داشت: در آخرین روز اردیبهشت ۹۸ کیفیت هوای تهران با وجود افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی ساعات در شرایط سالم قرار دارد.

حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه شاخص ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون تهران هم اکنون ۸۵ ppm و کیفیت هوا در شرایط سالم می باشد، اظهار داشت: نتایج حاصل از پیشبینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد نشاندهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه آخرین روز از اردیبهشت ۹۸ است که انتظار می رود شرایط لازم برای افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات فراهم گردد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) برخی ساعات بخصوص بعدازظهر همراه با افزایش میزان ابرناکی، احتمال بارش پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه خواهد بود.

وی در ادامه اظهارکرد: طبق نتایج پیشبینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق طی امروز (۳۱ اردیبهشت ماه) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار خواهد بود. این وضعیت جوی تا فردا ( اول خردادماه) کم و بیش ادامه دارد و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز بارش پراکنده باران و وزش باد نسبتاً شدید در بعدازظهر دور از انتظار نخواهد بود که سبب بهبودی وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

به گفته شهبازی، تا روز آینده کاهش محسوسی در دمای تهران مشاهده خواهد شد.

وی در انتها با اشاره به اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۹ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار داشت: این شاخص الان ۸۷ و هوا در شرایط سالم می باشد.

برچسب ها:, , ,