دلیلهای ناکامی در درمان فشار خون بالا، سقف شهریه مدارس غیردولتی

باغ من: جزئیات افزایش حقوق سربازان، اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران، کاهش محسوس مصرف لبنیات در کشور، وجود۱۰ تا ۱۲هزار مبتلا به اختلال هویت جنسیتی و… مهم ترین عناوین خبری امروز سرویس اجتماعی خبرگزاری ایسنا هستند.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:
جزئیات افزایش حقوق سربازان سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح جزئیات افزایش حقوق سربازان در سال ۹۸ را تشریح نمود.
وی درباره جزئیات افزایش حقوق سربازان اظهار داشت: امسال با پیگیری های انجام شده حقوق سربازان نیز افزایش داشته و حدود ۱۸ درصد به نسبت سال قبل به رقم آن اضافه گردید.
اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران؛ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه مجتبی زینی وند، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش سقف شهریه دریافتی برای مدارس غیردولتی تهران را برای مقطع ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰ هزار تومان، برای مقطع متوسطه اول ۱۱ میلیون تومان و برای مقطع متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان اعلام و اظهار نمود: میزان افزیش شهریه مدارس، بر حسب الگو و برمبنای شاخص هایی تعیین شده و بدین سان منطقه به منطقه و حتی مدرسه به مدرسه متفاوت می باشد.
وجود ۱۰ تا ۱۲ هزار مبتلا به اختلال هویت جنسیتی فرید براتی سده، معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار فرد ابتلاء به اختلال هویت جنسیتی در کشور وجود دارد، از فعالیت ۱۲ مرکز مشاوره تخصصی در تهران و دو مرکز مشاوره ای در مشهد آگاهی داد.
ایشان سپس از نمایش آموزش های پیش گیری از ابتلاء به ایدز به افراد بازگشت کننده آگاهی داد و اظهار داشت: در کنار برگزاری دوره های آموزشی، از این افراد آزمایش بلاعوض HIV نیز گرفته می شود. در صورتیکه نتیجه آزمایش این افراد نشان دهنده ابتلاء به ایدز باشد نیز آنها را به مراکز مشاوره رفتاری وزارت بهداشت ارجاع می دهیم.
کاهش محسوس مصرف لبنیات در کشور دکتر سهیل اسکندری، عضو هیأت علمی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور با اشاره به اینکه متأسفانه شیر در سبد غذایی بسیاری از ایرانیان جایی ندارد، اظهار نمود: آمارها از کاهش محسوس مصرف لبنیات حکایت دارند و اگر فکری برای آن نشود ۱۰ تا ۲۰ سال دیگر شاهد بیماری هایی نظیر پوکی استخوان، راشیتیسم و کوتاهی قد فرزندان مان خواهیم بود.
علائم کم کاری و پرکاری تیروئید همزمان با روز جهانی تیروئید، دکتر فریدون عزیزی، رئیس انجمن غدد درون ریز ایران به بررسی عوامل کم کاری و پرکاری تیروئید پرداخت و نسبت به کنترل میزان ید مصرفی در مادران حامله آگهی جدی داد.
وی ادامه داد: مادرانی که در زمان حاملگی گرفتار کمبود ید بوده اند یا نوزاد آنها با کمبود ید مواجه می باشد، ضریب هوشی کمتری دارند و گرفتار اختلالات ذهنی، عصبی و روانی می شوند.
تمدید مهلت طرح ترافیک خبرنگاری تا ۱۵ خرداد عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک از تمدید مهلت طرح ترافیک خبرنگاری تا ۱۵ خرداد ماه آگاهی داد.
وی در مورد آخرین جزئیات تعیین سهمیه خبرنگاری با اشاره به اینکه به سبب طولانی شدن پروسه بررسی مدارک خبرنگاران متقاضی دریافت سهمیه و تخفیف ۹۰ درصدی، مهلت اعتبار طرح های فعلی تا ۱۵ خرداد ماه جاری تمدید گردید اظهار داشت: اسامی خبرنگاران حائز دریافت به رسانه ها اعلام شده و می بایست اسامی دریافت کنندگان سهمیه از طرف رسانه ها اعلام گردد.
مجلس با تحقیق و تفحص کاستی های محیط زیست را استخراج و رفع کند به دنبال موافقت مجلس شورای اسلامی با طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست، مجید خدوم، استاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست واجب است، اشاره کرد: از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود که کاستی های سازمان حفاظت محیط زیست را استخراج کند و در صدد رفع آنها بربیاید.
وی ضمن انتقاد از عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست و انتصابات این سازمان، بر ضرورت انتخاب رؤسا و معاون محیط زیست از میان متخصصان محیط زیست اصرار کرد.
تصدی گری مالی و اداری؛ آفت و انحراف جدی شورایاری هاست محمد سالاری، رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه شورایاری باید نهادی مدنی بماند و برای اهداف سیاسی مورد استفاده قرار نگیرد اظهار داشت: ورود به تصدی گری های مالی و اداری آفت نهاد و انحراف جدی شورایاری ها است.
وی با تاکید بر ضرورت لطمه شناسی نهاد شورایاری ها در آستانه انتخابات دوره پنجم، اظهار داشت: نهاد شورایاری ها بعنوان یک نهاد مدنی و یک ساز و کار تصمیم سازی از پایین به بالا شمرده می شود و یکی از لزوم های انکار ناپذیر مدیریت شهری کلان شهرهاست. در حقیقت ما با ساز و کار شورایاری ها با عنایت به وسعت قابل توجه و زیاد شهر تهران و مجموعه پیچیدگی های فراوانی که دارد بعنوان ۲۱ نفر عضو شورا امکان دقیق شناسایی مشکلات و معضلات به صورت واقع بینانه در کف محلات و خیابان ها را نداریم و امکان نظارت بر عملکرد مدیریت شهری هم با این شرایط به نحو احسن وجود ندارد ضمن اینکه امکان مشارکت دهی کامل شهروندان و نظرخواهی از آنها در پروسه تصمیم گیری ها را نیز به صورت کامل نداریم.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، پر بازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
میزان فشارخون طبیعی چقدر است؟
دو عارضه مهم کمبود “یُد” / علایم کم کاری و پرکاری تیروئید
اعلام شهریه مدارس غیردولتی شهر تهران؛ ۱۵ میلیون تومان بالاترین نرخ شهریه
جزئیات افزایش حقوق سربازان
تمدید مهلت طرح ترافیک خبرنگاری تا ۱۵ خرداد / ارسال پیامک برای تاییدشدگان

منبع: