شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد پس از ظهر آلوده تهران، ازن در آستانه محدوده ناسالم

به گزارش باغ من شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام نموده پس از ظهر امروز آلاینده ازن در بعضی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در روز جاری (شنبه، ۲۵ خرداد) است که رفته رفته بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، بگونه ای که برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتاً شدید (با بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه) از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.
همچنین در طول روز با افزایش تابش نور خورشید و حضور آلاینده های مورد نیاز، شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم شده که احتمال می رود بین ساعات ۱۳ الی ۱۸ روز جاری افزایش نسبی در غلظت آلاینده مذکور مشاهده شود و در بعضی مناطق وضعیت کیفیت هوا از لحاظ این آلاینده در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد.
به تدریج در ساعات پایانی شنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و با تداوم این شرایط تا صبحگاه روز بعد، طی برخی ساعات روز یکشنبه افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده خواهد شد. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد بوده که در بهبود وضعیت کیفیت هوا مؤثر خواهد بود. همینطور تا روز آینده دما روند افزایشی خواهد داشت.

برچسب ها:, , ,