احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در استان های ساحلی دریای خزر

به گزارش باغ من سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه ای نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در استان های ساحلی دریای خزر و جاری شدن سیلاب های ناگهانی اخطار داد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «از امروز (۹ تیرماه) پس از ظهر تا بامداد سه شنبه (۱۱ تیرماه) به جهت وقوع توفان تندری که باعث رگبار باران و رعدوبرق و تند باد شدید می شود، احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در استان های ساحلی دریای خزر و جاری شدن سیلاب های ناگهانی پیشبینی می شود. این شرایط امروز (۹ تیرماه) برای شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان و فردا (۱۰ تیرماه) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، از بعداز ظهر و اوایل شب خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی قابل پیشبینی است. انتظار می رود طی روز دوشنبه (۱۰ تیرماه) در مناطق مرکزی گیلان تا مناطق مرکزی مازندران بیشینه بارش تجمعی به۵۰ تا ۱۰۰ میلیمتر برسد.

از این رو به هموطنان سفارش می شود از اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب کنند. به سازمان های ذیربط سفارش می شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی را به عمل آورند.

لازم به ذکر است از بعدازظهر روز دوشنبه و سه شنبه (۱۰ و ۱۱ تیرماه) وزش باد شدید در نوار شرقی کشور بخصوص منطقه زابل و شمال سیستان و بلوچستان رخ خواهد داد که سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.»