خیزش گرد و خاک در خوزستان و ۶ استان دیگر

باغ من: مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به رگبار موقتی و رعد و برق در نوار شمالی کشور، از افزایش سرعت باد و خیزش گرد و خاک در برخی از استان ها همچون خوزستان آگاهی داد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: طی دو روز آینده در بعضی از مناطق استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، و مازندران در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار موقت، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: پس فردا (۱۹ تیر ماه) در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات پس از ظهر رگبار موقتی، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: پنج شنبه و جمعه (۲۰ و ۲۱ تیر ماه) آسمان در کل کشور صاف خواهد بود و تنها در شمال استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی رشد ابر و بارش پراکنده رخ می دهد.

به گفته وظیفه طی سه روز آینده در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان در ساعات پس از ظهر رشد ابر و احتمال بارش پراکنده و رعد و برق وجود دارد. همین طور برای نوار شرقی کشور بویژه منطقه زابل تداوم وزش باد شدید، در برخی از ساعات خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس فردا و پس فردا (۱۸ و ۱۹ تیر ماه) مواج خواهد بود، اظهار داشت: در همین مدت در جنوب سمنان، شرق یزد، شمال و شرق اصفهان، قم، جنوب تهران، و مرکزی همین طور در استان خوزستان وزش باد نسبتاً شدید و گاهی خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.

وظیفه با اشاره به اینکه امشب هوای تهران صاف، گاهی همراه با وزش باد و در اوایل شب با وزش باد شدید همراه خواهد بود، اظهار داشت: فردا (۱۸ تیرماه) آسمان تهران صاف، در پس از ظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود. پیش بینی می شود که دمای تهران در این روز در گرمترین زمان به ۲۹ درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان به ۲۵ درجه سانتیگراد برسد. همین طور پس فردا (۱۹ تیرماه) آسمان پایتخت کمی ابری تا قسمتی ابری، در پس از ظهر همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین و کمترین حد دمای تهران در این روز ۳۸ و ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: