ژوئیه ۲۰۱۹ در آستانه کسب عنوان گرم ترین ماه تاریخ جهان

باغ من: کارشناسان آب و هوایی مدعی شدند: ماه ژوئیه امسال (۲۰۱۹) در آستانه کسب عنوان گرم ترین ماه به ثبت رسیده در تاریخ است.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، این اتفاق به دنبال موج گرمایی در حال رخ دادن است که آمریکای جنوبی و منطقه شمالگان را فرا گرفته و افزایش دمای بی سابقه را در این مناطق رقم زده است.
بگفته دانشمندان این رویداد، آخرین نشانه گرمایش کلی کره زمین و تاثیر فعالیت های انسانی بر رویدادهای شدیدی هم چون امواج گرما است که بیشتر و شدیدتر نیز می شوند.
با توجه به این که بیشتر از یک هفته تا اختتام ماه ژوئیه باقی مانده است، کارشناسان بسیاری پیش بینی کرده اند که دمای هوای این ماه، رکورد قبلی را که متعلق به ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ میلادی است، خواهد شکست.
با روند کنونی، ماه ژوئیه ۲۰۱۹ عنوان گرم ترین ماه تاریخ را از سال ۱۸۸۰ میلادی که با روش های مدرن دمای هوا به ثبت می رسد، کسب خواهدنمود. انتظار می رود که این ژوئیه با اختلاف کمی رکورد قبلی سال ۲۰۱۷ میلادی را بشکند.
این رکورد در حالی پیش بینی شده که ماه ژوئن گذشته نیز عنوان گرم ترین ژوئن تاریخ از زمان ثبت دما را به خود اختصاص داد.
تابستان امسال برای بیشتر نقاط دنیا تابستانی بسیار داغ بوده است. اروپا با دو موج گرمای پی درپی دست و پنجه نرم کرده و فرانسه بیشترین دمای خودرا به ثبت رسانده است. در آمریکا نیز ۱۶۹ میلیون نفر در شهرهای مختلف با هشدارهای جدی آب و هوایی و گرما روبه رو بوده اند. این هفته موج جدیدی از گرما غرب اروپا را نیز فرا خواهد گرفت.
بنا بر گزارش ان بی سی نیوز، کارشناسان با تاکید بر تاثیر تغییرات اقلیمی در افزایش شدید دمای هوا در سراسر جهان، این میزان از گرما را غیرعادی دانسته اند.

منبع:

برچسب ها:,