بارندگی در سواحل شمال، گیلان خنک می شود

باغ من: سازمان هواشناسی اعلام نموده از پس از ظهر فردا بارش باران و کاهش محسوس دما در غرب سواحل دریای خزر شروع شده و روز سه شنبه سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر را هم در بر می گیرد.

مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: طی ۳ روز آینده خصوصاً در ساعات پس از ظهر و اوایل شب در بعضی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. همین طور امروز در شمال آذربایجان غربی نیز رگبار پراکنده باران پیش بینی شده است.
احد وظیفه اضافه کرد: از پس از ظهر فردا ابرناکی، بارش باران و کاهش محسوس دما بین ۳ تا ۶ درجه سانتیگراد در غرب سواحل دریای خزر شروع شده و روز سه شنبه علاوه بر سواحل غربی، سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر و برخی مناطق خراسان شمالی را نیز در بر می گیرد. طی این مدت، بارش در گیلان و مازندران شدت بیشتری خواهد داشت.
وی افزود: از پس از ظهر امروز تا سه شنبه، مرکز و شرق خلیج فارس و شرق دریای عمان و روز دوشنبه سه شنبه، دریای خزر مواج است.
هوای تهران از امروز تا پنج شنبه صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی شده و بیشترین دمای هوای پایتخت طی این مدت به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید. شهر اهواز طی همین بازه زمانی در گرم ترین ساعات دمای ۴۷ درجه سانتیگراد را نیز تجربه خواهدنمود.

منبع: