افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

به گزارش باغ من بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۲۰ مردادماه) با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای انجام واکنش های فتوشیمیایی مهیا می شود و بین ساعات ۱۴ الی ۱۸ افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که نسبت به روز پیشین از میزان بالاتری برخوردار خواهد بود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا نتایج حاصل از پیشبینی شرایط هواشناسی و کیفیت هوا برای شهر تهران حاکی از کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه امروز( ۲۰ مرداد ماه) ژاست که همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها را فراهم می آورد.

بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی اوقات امروز (۲۰ مردادماه) احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بعضی مناطق شهر تهران دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به تدریج با تغییر شرایط جوی در عصرگاه امروز (۲۰ مردادماه) برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد خواهد بود که در بهبود نسبی وضعیت کیفیت هوا اثرگذار خواهد بود. هرچند افزایش حجم ترافیک در شبانگاه یکشنبه سبب کاهش موقتی کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت می شود.

رفته رفته همراه با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز دوشنبه (۲۱ مردادماه) افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود که با عنایت به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل این شرایط موقتی خواهد بود. ازاین رو انتظار می رود در کنار کاهش حجم ترافیک در روز دوشنبه، افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز، کاهش محسوس دما و افزایش ابر طی برخی ساعات شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن را محدود شود و وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری نسبت به امروز قرار گیرد.

میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۰ و هوا در شرایط سالم بود. این شاخص الان ۸۰ و هوا در شرایط سالم می باشد.

برچسب ها:, , ,