بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی

باغ من تغییر مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:
آماده باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج
سردار حسن مهری، فرمانده پلیس فرودگاه های کشور از آمادگی این پلیس برای بازگشت حجاج اطلاع داد.
وی با اشاره به اینکه بازگشت حجاج از اواخر هفته جاری آغاز خواهد شد، اضافه کرد: ماموران پلیس فرودگاه با حضور در فضای فرودگاه ها به برقراری نظم و امنیت بیشتر از ۸۶ هزار حاجی و استقبال کنندگان از آنان اقدام خواهند کرد.
با بیان شناسایی۲۳۰۰ گونه گیاهی دارویی در کشور عنوان شد
صادرات گیاهان دارویی بهترین جایگزین محصولات کشاورزی آب بر و نفت
فریبرز غیبی، مجری سابق طرح توسعه گیاهان دارویی کشور ضمن اشاره به اینکه گیاهان دارویی سالانه بیشتر از ۴۵۰ میلیون دلار ارزش صادراتی برای کشور به دنبال دارند، اظهار داشت: گیاهان دارویی گونه های مقاوم به خشکی هستند ازاین رو می توانند بهترین جایگزین برای محصولات کشاورزی آب بر و حتی نفت باشند.
به قول غیبی محصولات گیاهی در کشور ما از اراضی مرتغی و جنگلی برداشت می شوند و ازاین رو هیچ گونه کود یا مواد سمی به آنها تزریق نمی گردد. با عنایت به این مورد و همینطور تنوع اقلیمی خوب کشور، می توان کاشت گیاهان دارویی را گسترش داد و جزو پنج کشور اول تولید کننده گیاهان دارویی باشیم.
رئیس اورژانس تهران اعلام کرد
برقراری روزانه ۹۵۰۰ تماس با اورژانس تهران / ۲۰ درصد تماس ها، مزاحم تلفنی است
دکتر پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران از افزایش ۳۸ درصدی مأموریت های اورژانس نسبت به سال قبل اطلاع داد.
وی درباره استقرار نیروهای اورژانس در مترو هم اظهار داشت: قرار بر این بود که چند پایگاه در مترو ایجاد شود اما بعضی از مکان ها مورد تایید سازمان مترو نبود و موفق به ایجاد پایگاه نشدیم ازاین رو حالا در صورت تماس از مترو بلافاصله موتورلانس یا آمبولانس اعزام خواهد شد.
اخطار وزارت بهداشت درباره شماره گذاری ۱۲هزار موتورسیکلت کاربراتوری
رئیس گروه سلامت هوای مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن مخالفت با شماره گذاری ۱۲هزار دستگاه موتورسیکلت کاربراتوری، اظهار داشت: با تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انژکتوری، آلاینده مونوکسید کربن در تهران رو به حذف شدن بود، اما با ورود این ۱۲ هزار موتورسیکلت، دیگر نمی توانیم ادعای حذف این آلاینده را داشته باشیم.
دکتر عباس شاهسونیبا بیان این نکته که موتورسیکلت های کاربراتوری هیچ مکانیسم کنترلی برای کنترل تولید میزان آلاینده ها ندارند، اظهار نمود: به همین علت موتورسیکلت های کاربراتوری می توانند با تولید ذرات و گازهایی که مهم ترین عامل تهدید کننده سلامت مردم است، به اندازه چند ماشین آلودگی ایجاد کنند.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تغییر کرد
با حکم وزیر رفاه و کار اجتماعی، «سید میعاد صالحی» مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری امروز از سمت خود برکنار و «نعمت الله ایزدی» بعنوان سرپرست جدید این صندوق انتخاب شد.
برپایه حکم صادره محمد شریعتمداری «نعمت الله ایزدی» با حفظ سمت بعنوان سرپرست جدید این صندوق منصوب و «میعاد صالحی» که از فروردین ماه امسال مدیرعاملی صندوق بازنشستگی را برعهده داشت هم حکم مشاور علمی و فناوری وزارت تعاون را دریافت کرد.
انتقاد رئیس سازمان محیط زیست از توقف طرح بایوجمی در تالاب انزلی
عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با گرد و غبار کشور، آخرین وضعیت اجرای طرح بایوجمی برای رسوب زدایی در تالاب انزلی را شرح داد و اظهار داشت: طرح رسوب زدایی در انزلی به دستور دادستانی متوقف است اما دادستانی انزلی اطلاعات علمی کافی در این مورد ندارد.
کلانتری اضافه کرد: ادعای سرطان زای طرح بایوجمی مبنای علمی ندارد. این طرح همچنان متوقف است تا مجریان طرح ثابت کنند که این طرح هیچ صدمه ای به محیط زیست نمی رساند و خطرناک نیست.
معاون استاندار تهران خبر داد
ارزیابی طرح ترافیک تهران بعد از شهریور
محمد تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران درباره ارزیابی طرح ترافیک جدید اظهار داشت: زمان مناسبی برای ارزیابی طرح ترافیک تهران نیست و این کار را به پس از شهریور و بازگشایی مدارس موکول می نماییم.
وی درمورد ساماندهی سرویس مدارس همزمان با بازگشایی مدارس هم اظهار داشت: تا سال های گذشته سامانه پایش ناوگان دانش آموزی(سپنتا) تنها در شهر تهران و ملارد فعال بوده اما امسال در تلاش هستیم برای اغلب شهرهای استان تهران این سامانه را فعال نماییم و امیدواریم در بیشتر از ۷۰ درصد شهرهای استان این کار صورت گیرد.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست خبر داد
همکاری پلیس با محیط زیست برای مقابله با قاچاق حیات وحش/ مرگ ۷ ببر در باغ وحش مشهد؛ در دست بررسی
حمید ظهرابی، معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه تلفات ببر در باغ وحش مشهد در دست بررسی می باشد، اظهار داشت: قاچاق حیات وحش دومین قاچاق پرسود دنیا است.
ظهرابی در مورد تلفات ببر در باغ وحش مشهد اظهار داشت: سال قبل هم مبحث مشابهی در این باغ وحش صورت گرفت. البته به طور طبیعی برخی از ببرها به هنگام تولد تلف می شوند. قبل از این در مواقع مورد نیاز تذکرات لازم به باغ وحش مشهد داده شده است. خبر تلف شدن هفت ببر در باغ وحش مشهد را روز گذشته دریافت کردم. بلافاصله از دفتر حیات وحش درخواست کردم که این مورد را بررسی نمایند. هنوز نتیجه بررسی مشخص نشده و مبحث در دست تحقیق است.
دست فروشان میدان امام حسین (ع) ساماندهی می شوند
امیر فتاحیان، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران از ساماندهی دست فروشان محور میدان امام حسین (ع) در آینده نزدیک اطلاع داد.
وی در مورد برخورد با مبحث سدمعبر در میدان امام حسین (ع) و اوراقچی ها که گاها در بین آنها اقدامات مغایر قانون دیگری هم همچون خرید و فروش اموال سرقتی هم انجام می شود، اظهار داشت: بزودی ساماندهی و برخورد با سدمعبر در این راه در دستور کار قرار می گیرد. امیدواریم با کمک رسانه ها، مردم را از حقوق خود آگاه نماییم تا بتوانیم وظیفه قانونی خویش را انجام دهیم. بخش اعظم موفقیت شهرداری در حوزه سدمعبر و دست فروشی هم به کمک رسانه ها محقق شده است.
رتبه برترهای کنکور از قشر مرفه اند؟
اسامی نفرات برتر کنکور سراسری هفته گذشته اعلام گردید و حدودا می توان گفت نام دانش آموزان مناطق محروم که در مدارس دولتی عادی تحصیل کرده اند کمتر در بین آنها به چشم می خورد. تحصیل بیشتر از ۷۰ درصدی نفرات برتر کنکور در مدارس خاص دولتی و غیردولتی زنگ خطر به محاق رفتن”عدالت آموزشی” را باردیگر به صدا در آورد.
محمود فرشیدی، وزیر اسبق آموزش و پرورش درباره مشکلات مدارس دولتی، باید و نبایدهای فعالیت مدارس غیردولتی و ارتباط میان وضعیت آموزشی نفرات برتر کنکور و عدالت آموزشی توضیحاتی عرضه و اظهار نمود: طبیعی است که درباره هر مسئله ای نباید نگاه افراطی و تفریطی داشته باشیم، همانند حوزه اقتصاد که گفته می شود اگر همه چیز دولتی باشد اوضاع درست می شود از آن سو افرادی معتقدند همه چیز باید آزاد شود. اینکه اصولا باید مدرسه غیر دولتی داشته باشیم یا خیر؟ هم از همین حیث است و موافقان و مخالفانی دارد و یک نگاه افراطی و تفریطی بر آن حاکم است.
پیشنهادی برای باز شدن گره از کار نوازندگان خیابانی
در شرایطی که اجرای گروه های موسیقی خیابانی در خیلی از شهرهای جهان به امری رایج و در عین حال جذاب برای گردشگران و شهروندان بدل شده است، در کشورمان برخی اظهارات شتابزده و تصمیم گیریها سبب شده تا هرازچندگاهی گره در کار این گروه ها بیفتد؛ گره هایی که معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعتقاد دارد به دست شوراهای شهر و شهرداری ها قابل باز شدن است.
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن ابراز آمادگی برای ثبت تشکل مردم نهاد برای گروه های مذکور خاطرنشان کرد: ما به شهرداری ها هم در این خصوص اعلام آمادگی کردیم و به خود گروه ها هم می گوییم که یکی از روش های قانومندی شما مدل ثبت تشکل های مردم نهاد است، چونکه ما هم در این شرایط می توانیم از این تشکل ها دفاع نماییم.
در گفتگو با ایسنا اعلام شد
اطلاعات سامانه «تی تک» سازمان غذا و دارو عیان شود
تی تک؛ سامانه ای که قرار بود داروها و تجهیزات پزشکی وارداتی و تولید داخل در آن ثبت شده و اقداماتی نظیر کنترل پروانه های تاسیس، بهره برداری، مسئول فنی، ساخت کارخانه ها و واحدهای تولیدی در داخل کشور را کنترل و اصالت کالاها را هم مشخص نماید، این روزها خبرساز شده و مسئولان از بروز تخلفاتی در آن خبر می دهند.
دکتر عباس کبریایی زاده، نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به وضعیت سامانه تی تک، با اشاره به اینکه این سامانه قابلیت های خوبی دارد، اظهار داشت: دسترسی به سامانه تی تک باید در اختیار تمام ذینفعان قرار گیرد؛ به صورتی که بخش هایی که مربوط به مردم می شود، مردم باید به آنها دسترسی داشته باشند. بخش هایی که مربوط به صنایع هم می شود باید به آن دسترسی داشته باشند.
شهردار تهران خبر داد
سهم یک درصدی دوچرخه در حمل و نقل عمومی
شهردار تهران با اشاره به اینکه رویکرد اصلی مدیریت شهری فعلی اداره شهر به اتکا به فروش فضا نیست در مورد جزئیات طرح تفصیلی جدید منطقه ۲۲ توضیحاتی را عرضه کرد.
پیروز حناچی همینطور با اشاره به تصویب طرح تفصیلی جدید منطقه ۲۲ در شورای عالی معماری و شهرسازی در مورد بارگذاری های جدید در این منطقه، اظهار داشت: رویکرد شورا و مدیریت شهری جدید نه تنها در مورد منطقه۲۲ بلکه در کل سطح شهر تهران این نیست که شهر رابا فروش فضا اداره کنند. البته کار سختی است اما برای تحقق این مهم می بایست نسبت به تعریف منابع جایگزین و همینطور کاهش هزینه ها اقدام نماییم که دو لایحه در این مورد در مجلس در حال بررسی است و امیدواریم با تصویب این دو لایحه به توسعه و ایجاد منابع پایدار کمک گردد و خودمان هم در کوشش برای ایجاد منابع جدید هستیم.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
رتبه های برتر کنکور از قشر مرفه اند؟
آیا هوش بر طول عمر تاثیر دارد؟
آماده باش پلیس فرودگاه برای بازگشت حجاج
مرگ دلخراش سارق کارتن خواب در جنوب تهران
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تغییر کرد