افزایش سرعت باد در شرق کشور

به گزارش باغ من مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از افزایش سرعت باد در شرق کشور آگاهی داد و اظهار داشت: وزش باد خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق شرقی کشور را به دنبال دارد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۲۰ شهریور ماه) در سواحل دریای خزر بارش باران و در شمال استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: فردا و پس فردا (۲۱ و ۲۲ شهریور ماه) با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر ضمن مواج شدن دریا، بارش در سواحل این منطقه نیز تقویت می شود. طی این دو روز در بعضی مناطق شمالی استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز شرقی و خراسان شمالی رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه شنبه (۲۳ شهریور ماه) بارش در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و خراسان شمالی ادامه دارد و از اواخر وقت این روز از میزان ابرناکی در این مناطق کم می شود.

وی اضافه کرد: از امروز (۲۰ شهریور ماه) تا ابتدای هفته آینده در بعضی مناطق شرق کشور افزایش سرعت باد پیش بینی می شود که در منطقه زابل در بعضی ساعات همراه با خیزش گرد و خاک است.

وظیفه درانتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار داشت: فردا (۲۱ شهریور ماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود. دمای هوا در گرم ترین زمان به ۲۷ درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان به ۱۸ درجه سانتیگراد می رسد. آسمان پایتخت جمعه (۲۲ شهریور ماه) کمی ابری به تدریج همراه با افزایش ابر و وزش باد خواهد بود. دمای هوا در این روز در گرم ترین زمان ۲۶ درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان ۱۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: