تداوم بارش باران در شمال ایران

به گزارش باغ من مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش در سواحل غربی دریای خزر آگاهی داد و اظهار داشت: امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ شهریور) در استان های گیلان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده باران، وزش باد و رعد و برق رخ می دهد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: امروز (۲۳ شهریور) برای سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش بینی می شود همین طور فردا (۲۴ شهریور) برای مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و استان های اردبیل و گیلان بارش پراکنده خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها، پس فردا (۲۵ شهریور) در سواحل غربی خزر بارندگی و در شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: در ایام سه شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ شهریور) در غالب مناطق کشور آسمانی صاف پیش بینی می شود.

به گفته وظیفه، از فردا (۲۴ شهریور) دمای هوا بطور نسبی در شمال، شمال غرب و مرکز کشور افزایش می یابد همین طور از روز دوشنبه (۲۵ شهریور) این افزایش دما را در شمال شرق کشور نیز خواهیم داشت. از طرف دیگر در سه روز آینده تداوم وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک در شرق کشور خصوصاً منطقه زابل را به همراه خواهد داشت.

وی درانتها با اشاره به وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: فردا (۲۴ شهریور) هوای تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای پایتخت در این روز ۲۹ و ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود همین طور پس فردا (۲۵ شهریور) آسمان پایتخت صاف با بیشترین و کمترین دمای ۳۱ و ۱۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.