فرمانده پلیس راه کشور خبر داد: اعمال محدودیت سرعت برای حفاظت از یوز حدفاصل محور میاندشت میامی

به گزارش باغ من فرمانده پلیس راه بابیان اینکه محدودیت سرعت برای حفاظت از یوز حدفاصل میان دشت اعمال می شود، اظهار داشت: نصب تجهیزات و امکانات موردنیاز تحقق این مهم در این محور در دستور کار است.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، سردار سید تیمور حسینی ظهر یک شنبه در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان سمنان به میزبانی سالن مدیریت بحران استانداری ضمن بیان اینکه حدفاصل کاروانسرای میان دشت میامی تا روستای عباس آباد محدودیت سرعت اعمال خواهد شد، اظهار داشت: این امر به سبب منطقه عبور یوزپلنگ و برای پشتیبانی از این گونه پرارزش جانوری کشور مصوب شده است.
وی ضمن بیان اینکه این تصمیم برمبنای پیشنهاد مدیرکل حفاظت محیط زیست سمنان و با هماهنگی پلیس راه استان و موافقت پلیس راه کشور اتخاذشده است، اضافه کرد: لازم است تا تجهیزات و امکانات موردنیاز در امتداد تحقق این مهم در اسرع وقت در این محور نصب شود.
ضرورت استانداردسازی و ایمن سازی خودرو های ساخت داخل
فرمانده پلیس راه کشور بابیان اینکه بخش قابل توجهی از مسیر تهران تا مشهد مقدس در استان سمنان قرارگرفته است، اظهار داشت: همین سوژه این استان را در وضعیتی خاص قرار داده است که می طلبد تا توجه بیشتری به این محور ارائه شود.
حسینی ضمن بیان اینکه آمار تصادفات کشور از دو سال قبل به طرز خطرناکی افزایش یافت که این مهم نگران کننده است، اشاره کرد: تصمیم گیری در حوزه تصادفات و بررسی راهکارها نیاز به تلاش گروهی دارد و باخرد جمعی کسب می شود
وی ضمن بیان اینکه بعنوان یک کارشناس اگر ۲۰ میلیون خودرو موجود در کشور استانداردسازی و ایمن شود، بدون شک آمار تصادفات را بیشتر از ۷۰ درصد کاهش خواهد داد، اضافه کرد: برای تولید امنیت ترافیکی، نیاز به استانداردسازی و ایمن سازی خودرو های ساخت داخل وجود دارد.
ضرورت ایجاد مجتمع های رفاهی خدماتی
فرمانده پلیس راه کشور بابیان اینکه در بررسی مؤلفه های تصادف به سه سوژه راه، انسان و وسیله نقلیه توجه شده است، اظهار داشت: در بیشتر موارد نیز بیشتر از ۹۰ درصد تقصیر را به گردن انسان انداخته ایم اما در این بین و در بررسی مؤلفه های منجر به تصادف، همواره از سوژه مدیریت غافل بوده و به آن توجه نشده است.
حسینی ضمن بیان اینکه شرایط ناایمن بعضی از محورهای مواصلاتی کشور نخستین خطای رانندگان را تبدیل به آخرین خطای آنان می کند، افزود: برای کاهش تصادفات اولویت در ایجاد مجتمع های رفاهی خدماتی باید به عمق محور باشد نه صرفا توجه خاص به سی کیلومتری شهرها که امیدواریم این مهم در توجه مسئولان ذی ربط واقع شود.

منبع:

برچسب ها:, , ,