پرداخت تدریجی حقوق عقب افتاده نگهبانان جنگل بعد از ۸ ماه

به گزارش باغ من رئیس شورایعالی جنگل ها از پرداخت بخشی از حقوق عقب افتاده قُرق بانان و نگهبانان جنگل بعد از حدود هشت ماه اطلاع داد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، قُرق بانان و نگهبانان جنگل قبل از آنکه به کار حفاظت روی آورند، نیروهای شرکت های بهره بردار از جنگل ها بودند. با اجرای طرح تنفس قرار شد که این نیروها بعنوان محافظان جنگل مشغول به کار شوند و هزینه آنان را سازمان جنگل ها بپردازد، اما ابتدای امسال بود که سازمان جنگل ها درصدد برآمد تا مناقصه ای بین شرکت های بهره بردار برگزار کند و از راه آن با نیروهای حفاظتی شرکت هایی که به تعهدات خود پایبندتر هستند قراردادهای حفاظتی منعقد کند، اما پیمودن فرایند قانونی این کار سبب شده بود که این نیروها طی هشت ماه اخیر حقوقی دریافت نکنند.

خلیل آقایی – رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری – ماه گذشته به ایسنا اعلام نموده بود که متاسفانه به سبب مسائل و مشکلات مالی کشور، چندین ماه است که سازمان جنگل ها بودجه ای برای پرداخت حقوق نگهبانان و قرق بانان جنگل دریافت نکرده است. حالا هم در حال رایزنی در ارتباط با این مورد هستیم و بزودی حقوق عقب افتاده نگهبانان و قرق بانان جنگل های شمال پرداخت می شود.

عدم پرداخت حقوق نگهبانان و قرق بانان جنگل انتقادات زیادی را برای سازمان جنگل ها به دنبال داشت؛ همچون این انتقادات این بود که این سازمان چگونه می تواند از نیرویی که هشت ماه است حقوقی دریافت نکرده، توقع حفاظت از جنگل و برخورد با قاچاقچیان چوب را داشته باشد و عملا با این کار راه متخلفان را هموارتر کرده است.

اما حالا بعد از چندین ماه معطلی این نیروها، کامران پور مقدم – رئیس شورایعالی جنگل – در گفتگو با ایسنا می گوید که حدود دو ماه گذشته قراردادهای جدید با قرق بانان و نگهبانان جنگل بسته شد و مقداری پول برای استان ها اعلام گردید تا حقوق عقب افتاده این نیروها پرداخت گردد.

به گفته پورمقدم، هم اکنون حدود سه ماه از حقوق عقب افتاده قرق بانان و نگهبانان جنگل پرداخت شده است و سازمان جنگل ها پیگیر است تا مابقی آنرا تامین و به شرکت ها اختصاص دهد.

برچسب ها:, , ,