درخواست فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی برای کاهش انتشار کربن

به گزارش باغ من یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی ضمن ارسال پیامی به زمین، کاهش انتشار کربن در اتمسفر را خواهان شد.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، انتشار گاز کربن و گرمایش جهانی، به اندازه ای افزایش یافته است که تقاضای کاهش انتشار آن به ارتفاع ۲۵۰ مایلی از زمین هم رسیده است.
در این راستا یکی از فضانوردان “ایستگاه فضایی بین المللی” به نام “لوکا پارمیتانو”(Luca Parmitano) که ایتالیایی است، ویدئویی به سازمان ملل متحد ارسال کرد و اقدام سریع این سازمان را برای مقابله با مشکل گرم شدن زمین خواهان شد و اظهار داشت: بطور قطع هیچ جایی مانند خانه (زمین) نیست.
وی با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات لازم در این امر افزود: الان نیاز است که همه با هم کار نماییم و روند تغییرات آب وهوایی را متوقف نماییم.
“پارمیتانو” اضافه کرد: تغییرات آب وهوا سبب می شود که سیب در مالدیو از بین برود، یخچال های طبیعی کوچک شوند و درجه حرارت هوا در اروپا افزایش یابد.
وی در ماه ژوئیه سال جاری بعنوان یکی از فضانوردان مأموریت “اکسپدیشن ۶۰”(Expedition 60) وارد “ایستگاه فضایی بین المللی” شد.
این فضانورد به همراه ۲ تن دیگر سوار بر فضاپیمای “سایوز “( Soyuz MS-۱۳) شدند و ۶ ساعت را برای رسیدن به ایستگاه فضایی سپری کردند.

برچسب ها:, ,