موج جدید آتش سوزی های کالیفرنیا هزاران نفر را آواره کرد

به گزارش باغ من آتش سوزی های مختلف در شمال و جنوب کالیفرنیا باعث آواره شدن ده ها هزار نفر شده است.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، در منطقه “سونوما” در شمال سانفرانسیسکو، تنها دقایقی پس از اتصالی در یک دکل برق آتش به کمک وزش بادهای شدید به سرعت زبانه کشید و گسترش یافت.
گزارش شده روز چهارشنبه ابتدا قسمتی از دکل فشار قوی برق در منطقه “کین سید” گرفتار صدمه شده و تنها چند دقیقه پس از آن، آتش سوزی در این ناحیه شروع شده است. همینطور حریق در این منطقه به کمک بادهای شدید به سرعت گسترش یافته است.
فرماندار کالیفرنیا – ایالتی که در اوج فصل آتش سوزی های جنگل ها قرار گرفته – در منطقه سونوما در شمال و لس آنجلس در جنوب اعلام وضعیت فوق العاده کرده است.
اتصال در تاسیسات برق شرکت پی جی اندئی همینطور علت به راه افتادن مرگ بارترین آتش سوزی تاریخ کالیفرنیا پارسال شد که به دنبال آن ۸۵ نفر در شهر پارادایس جان باختند و این شهر در شمال کالیفرنیا به تلی از خاکستر بدل شد.
گوین نیوزام، فرماندار کالیفرنیا روز گذشته (جمعه) اعلام نمود: این شرکت که تامین کننده عمده گاز و برق در شمال کالیفرنیاست “به سادگی از وظایف خود بازمانده است”.
او مسؤلان شرکت پی جی اندئی را به سوءمدیریت متهم کرده است. با این حال، این شرکت گفته هنوز متقاعد نشده که مشکل در دکل فشار قوی برق عامل شروع آتش سوزی در منطقه کین سید بوده است.
بیل جانسون، مدیرعامل پی جی اندئی به واشنگتن پست اظهار داشت: در این لحظه ما هنوز نمی دانیم که چه چیزی دقیقا روی داده است.
این شرکت می گوید از بیم به راه افتادن آتش به هنگام وزش بادهای شدید خطوط برق در این منطقه را از کار انداخته بوده اما دکل ها به هنگام آغاز آتش سوزی کین سید هنوز برق داشتند.
طبق آخرین گزارش ها در این منطقه، دست کم ۲۱ خانه سوخته اند و حدود ۲۰۰۰ سکنه ناچار به تخلیه فوری منازل خود شده اند.
همزمان از جنوب کالیفرنیا که پرجمعیت ترین ایالت آمریکاست گزارش شده که با عنایت به ادامه وزش بادهای شدید احیانا آتش سوزی ها در طول دو روز آینده گسترش بیشتری خواهند یافت.
۱۳۰۰ آتش نشان الان در کوشش برای مهار این آتش هستند و هواپیماها تلاش می کنند با ریختن مواد مخصوص محدوده یا مسیر حرکت آتش را کنترل کنند.
بنابر گزارش بی بی سی، سال قبل حدود ۱۰۰ نفر در جریان ده ها آتش سوزی در نقاط مختلف کالیفرنیا جان باختند.

برچسب ها:, ,