افزایش نسبی دمای شرق و شمال شرق کشور از فردا

باغ من: مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع از افرایش نسبی دما در نواحی شرق و شمال شرق کشور از فردا (۱۶ آبان ماه) آگاهی داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی اظهار داشت: از امروز (۱۵ آبان ماه) تا اواسط هفته آینده برای اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می رود.

وی در ادامه توضیح داد: در ایام پنجشنبه و جمعه (۱۶ و ۱۷ آبان ماه) در بعضی از بخش های جنوب غرب کشور در استان های خوزستان، بوشهر و غرب فارس افزایش ابر و بارش پراکنده، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع، این شرایط در ایام شنبه و یکشنبه (۱۸ و ۱۹ آبان ماه) برای نواحی از جنوب خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و مناطقی از کرمان انتظار می رود.

وی با اشاره به اینکه امروز(۱۵ آبان ماه) در بعضی ساعات برای نواحی شرق و جنوب شرق کشور خصوصاً در منطقه زابل وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود، اظهار نمود: بعدازظهر امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ آبان ماه) برای نواحی شرق و شمال شرق کشور افزایش نسبی دما بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد همین طور امروز نواحی مرکزی خلیج فارس و از اواخر وقت پنجشنبه و جمعه (۱۶ و ۱۷ آبان ماه) نیمه غربی خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیاییان درانتها با تشریح آخرین وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران امروز (۱۵ آبان ماه) ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی با حداقل ۸ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. فردا (۱۶ آبان ماه) آسمان پایتخت صاف همراه با غبار محلی با بیشینه دمای ۱۶ و کمینه دمای ۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع:

برچسب ها:, , ,