هوای تهران همچنان نامطلوب است

باغ من: بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تداوم پایداری جو در طول امروز (۲۱ آبان ماه) شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و انتظار می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا نتایج حاصل از پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا از آن حکایت می کند که در اولین ساعات امروز (۲۱ آبان) با برقراری جو آرام و پایدار همراه با غبار صبحگاهی و با آغاز تردد خودرو ها شاهد افزایش ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.

با تداوم پایداری جو در طول روز شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و انتظار می رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. با افزایش ترافیک شبانگاهی شهر تهران بر غلظت ذرات معلق افزوده و کاهش کیفیت هوا در اغلب مناطق پیشبینی می شود. باآنکه در ساعات پایانی امروز با افزایش نسبی سرعت باد و پراکندگی آلاینده ها، بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش سرعت باد و برقراری جو آرام و پایدار تا صبحگاه فردا (۲۲ آبان) همزمان با آغاز تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش می یابد و پیشبینی می شود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. در طول روز هم با تداوم شرایط پایدار جوی، انباشت آلاینده ها در مناطق پرتردد سبب می شود کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند.

در ساعات اوج ترافیک هم احتمال می رود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد، هرچند با وزش نسبی باد در اواخر وقت فردا تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۱۲۵ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

برچسب ها:, , ,