انباشت آلاینده ها در هوای تهران طی امروز

باغ من: برمبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (۱۵ آذرماه) انباشت آلاینده ها سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود. در ساعات پایانی روز نیز همزمان با ازدیاد تردد خودرو ها احتمال می رود در پاره ای از مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا بر طبق پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با آسمان ابری در اولین ساعات امروز (۱۵آذرماه) با وجود کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، انباشت آلاینده ها سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود.

طی روز با افزایش ابرناکی و عدم وزش باد مؤثر، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد بدین سبب در ساعات پایانی امروز(۱۵آذرماه) همزمان با ازدیاد تردد خودرو ها شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها فراهم می شود و احتمال می رود در پاره ای از مناطق وضعیت ناسالم برای گروه های حساس برقرار شود.

همچنین با احتمال افزایش سرعت باد تا صبحگاه فردا (۱۶آذرماه) انتظار می رود با وجود آغاز تردد خودرو ها، کیفیت هوا در شرایط مطلوب قرار بگیرد و طی روز با افزایش ناپایداری جوی و بارش پراکنده در بعضی ساعات بعدازظهر شرایط برای پراکندگی آلاینده ها برقرار شود. با تداوم ناپایداری های جوی و بارش باران، پراکندگی و کاهش غلظت آلاینده ها در اواخر وقت شنبه دور ازانتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت با میانگین ۱۲۶ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و کیفیت هوای الان با میانگین ۹۴ در شرایط سالم قرار دارد.

منبع:

برچسب ها:, , ,