تداوم آلودگی هوای تهران طی امروز

باغ من: برمبنای اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به دنبال تجمع آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (۲۵ آذرماه) کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای همه گروه ها خواهد بود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در اولین ساعات امروز(۲۵ آذرماه) با تداوم شرایط پایدار جوی و آسمان غبارآلود همراه با آغاز تردد خودرو ها، تجمع غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

طی امروز با حاکمیت جو نسبتاً پایدار، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها محدود می شود و احتمال می رود کیفیت هوای برخی مناطق در شرایط نامطلوب باقی بماند. با وجود رشد ابرناکی در ساعات پایانی دوشنبه، افزایش حجم ترافیک شبانه و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

کاهش سرعت باد همراه با بارش پراکنده باران و انباشت آلاینده ها تا بامداد فردا (۲۶ آذرماه) ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز با افزایش سرعت باد و بارش باران در بعضی ساعات تا حدودی شرایط مناسبی برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و بهبود نسبی کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با این وجود، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی سه شنبه و با کاهش سرعت باد و تجمع ذرات معلق در مناطق پرتردد پیش بینی می شود کیفیت هوا در این مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵۴ و هوا در شرایط ناسالم برای همه گروه ها بود. این شاخص الان ۱۳۷ و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: