هوای تهران امروز ناسالم برای گروه های حساس است

به گزارش باغ من بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با مه از ساعات گذشته تا بامداد امروز (۱۱ دی) و همزمان با آغاز تردد خودرو ها، غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش یافته و شاخص کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا با افزایش نسبی سرعت باد طی برخی ساعات بعدازظهر تا اواخر وقت امروز (۱۱ دی ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. هرچند پیشبینی می شود در ساعات اوج ترافیک در مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا باشیم.

در اولین ساعات فردا (۱۲ دی ماه) در بعضی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا دور از انتظار نیست که ناشی از حاکمیت جو آرام و افزایش تردد خودرو ها است. با تداوم سکون جو طی روز، احتمال انباشت آلاینده ها در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت و کیفیت هوا در این مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

همراه با اوج ترافیک شبانگاهی پنجشنبه، تجمع ذرات معلق ناشی از تردد خودرو ها، کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. باآنکه در ساعات پایانی پنجشنبه با احتمال وزش باد، امکان پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۱ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است. این شاخص الان ۱۲۳و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

برچسب ها:, , ,