دستگیری ۲۴ نفر در استرالیا به جرم آتش افروزی های عمدی در فصل جاری

باغ من: با تداوم آتش سوزی های بزرگ در سراسر استرالیا، مقامات این کشور از دستگیری ۲۴ نفر از ماه نوامبر به بهتان آتش افروزی های عمدی خبر دادند.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، تابحال ۱۸۳ نفر در ایالات مختلف استرالیا با اتهامات مختلف در رابطه با آتش افروزی ها مواجه گشته اند که از این میان ۲۴ نفر به سبب جدی بودن اتهامات دستگیر شده و با ۵۳ نفر دیگر به سبب عدم رعایت ممنوعیت روشن کردن آتش و ۴۷ نفر دیگر به سبب رها کردن سیگار یا کبریت روشن روی زمین برخورد قانونی صورت گرفته است.
به گفته مقامات استرالیایی، آتش افروزی عمدی و بی توجهی به آن می تواند جریمه هایی به اندازه ۲۱ سال حبس به دنبال داشته باشد. برخوردها با این ۱۸۳ نفر از آگهی تا مجازات های کیفری متفاوت می باشد.
اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز گذشته اعلام نمود که به دنبال این آتش سوزی ها تابحال دست کم ۲۴ نفر کشته و ۲۰۰۰ خانه تخریب شده اند. بیشتر از پنج میلیون هکتار از زمین های این کشور نیز در این آتش سوزی ها سوخته است. دانشگاه سیدنی نیز تخمین زده است که بر اثر آتش سوزی های اخیر استرالیا ۴۸۰ میلیون حیوان تنها در نیوساوت ولز تلف شده اند.
بنابر گزارش ای بی سی نیوز، این آتش سوزی ها طی هفته های اخیر مورد توجه جهانی قرار گرفته و خیلی از سیاستمداران و افراد مشهور در این مورد واکنش نشان داده اند.

منبع:

برچسب ها: