تالاب انزلی در محاصره سنبل آبی است

به گزارش باغ من ایسنا/گیلان معاون امور عمرانی استانداری گیلان اظهار داشت: بهبود وضعیت تالاب انزلی به منابع ملی و تدابیر دولتی نیاز دارد.
علی اوسط اکبری مقدم در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست گیلان با اشاره به این که گیلان زخم بستر شدیدی را درباب پسماند دارد و این زخم درطول سالیان گذشته شکل گرفته است، اضافه کرد: ما می خواهیم به نسل آینده وضعیت بهتری از محبط زیست کنونی استان تحویل دهیم.
معاون امور عمرانی استانداری گیلان اظهار داشت: امیدواریم فرجام خوبی را در حوزه پسماند در جای جای استان ببینیم.
وی ادامه داد: فقدان مدیریت پسماند در اثر غفلت از حوزه آموزش بدست آمده که باید مشکلات در این خصوص رفع گردد.
اکبری مقدم اشاره کرد: اقدامات مختلفی برای احیای تالاب انزلی در دست انجام است و این اکوسیستم باارزش نیاز به منابع ملی دارد.
وی با اشاره به اینکه نجات تالاب انزلی باید از حرف و جلسات بی حاصل باید بیرون رود اظهار داشت: تکرار برگزاری جلسات بدون خروجی مناسب منجر به آسیب ها می شود و خواستار این هستیم در سطح ملی به وضع تالاب انزلی به صورت ویژه در تهران پرداخته شود.
قربانعلی محمدپور در جلسه تودیع خود اظهار داشت: خدمت به خلق و درست اتجام دادن کارها عبادت است.
وی با اشاره به اینکه تمام برنامه ها و جلسات استانی بمنظور تصمیم گیری های درست و بجا بود، اضافه کرد: خروجی خوب جلسات اغلب منجر به بازشدن گره های کهنه در استان شد.
محمدپور افزود: بعنوان یک بومی همه تلاشم این بود که در کنار حفظ محیط زیست زمینه ها برای رونق بخش کشاورزی و گردشکری فراهم گردد.
محمدپور با اشاره به اینکه پسماند چالش اصلی محیط زیست گیلان است و روزانه ۱۵۰۰ تن زباله تولید می شود، اشاره کرد: حمایت های مسئولین استانی سبب شد که در سخت ترین شرایط مالی کشور اعتبارات خوبی برای مدیریت پسماند به استان اختصاص پیدا کند.
وی اضافه کرد: ما وضعیت را عوض کردیم و الان دو واحد کمپوست در حال ساخت است و پیشرفت فیزیکی دارد و ضمن اینکه جایگاه دفن زباله سراوان که مشکلات جدی داشت و الان اقدامات خوبی برای آن در حال انجام می باشد.
محمدپور اظهار داشت: حق نداریم جلوی توسعه استان را بگیریم و در مدت خدمتگزاریم در گیلان تعادل محیط زیست و توسعه استان صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه در احیای تالاب انزلی و کاهش ورود رسوبات به این اکوسیستم اقدامات مختلفی صورت گرفته است، اشاره کرد: تالاب انزلی در محاصره سنبل آبی است و باید از خفه شدن این اکوسیستم باارزش جلوگیری نماییم.
وی اضافه کرد: مدیرکل جدید محیط زیست گیلان هم فردی پویا و با انگیره است و امید می رود که اقدامات موثری در جهت محیط زیست استان بردارند.
ساسان کفایی مدیرکل جدید محیط زیست گیلان نیز در ادامه مراسم معارفه خود اظهار داشت: برای من افتخار است که در گیلان خدمت کنم و امیدوارم روزی که ماموریت کاری ام در استان تمام شود، منشا اثر قرار گرفته باشم.
وی اشاره کرد: از اولویت های من ارتباط سازنده با سازمان های مردم نهاد خواهد بود و سرباز محیط زیست کشور در گیلان سرسبز خواهم بود.
وی اظهار داشت: در سیستم های مدیریتی به حرکت های تیمی اعتقاد دارم تا رشد فزاینده ای را در بخش محیط زیست رقم بزنم.

منبع:

برچسب ها:, , ,