سازمان هواشناسی اعلام کرد بارندگی در غرب و مرکز کشور

باغ من: سازمان هواشناسی کشور اعلام نموده که امروز در بعضی مناطق کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت و گو با خبرنگار مهر اعلام نمود: امروز سامانه بارشی در نوار غربی، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران و برخی مناطق مرکز کشور فعال است که شدت بارش در استان های لرستان، غرب کردستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، کرمانشاه، شمال خوزستان و شمال غرب فارس خواهد بود.
صادق ضیائیان اضافه کرد: فردا (یکشنبه) فعالیت این سامانه در غرب و جنوب غرب تداوم داشته و به مرکز، شمال شرق، برخی مناطق شرق و دامنه های جنوبی البرز توسعه می یابد و شدت آن در ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و غرب اصفهان خواهد بود.
وی افزود: فردا همین طور در شمال غرب و سواحل شمالی کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود و روز دوشنبه این سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می شود.
به گفته مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی کشور، امروز شمال خلیج فارس و در روز دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.
ضیائیان بیان کرد: هوای تهران امروز نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری و در بعدازظهر وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی شده و فردا در پایتخت گاهی شاهد بارش رگبار باران و وزش باد خواهیم بود. همین طور بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت امروز به ترتیب ۲۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

منبع: