تنفس هوای مطلوب در تهران طی امروز

باغ من: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۳۰ فروردین ماه) کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد و پیش بینی می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول و پاک باقی بماند.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آنست که بامداد امروز (۳۰ فروردین ماه) با برقراری جو ناپایدار و وزش باد طی نخسیتن ساعات روز، کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به تدریج با کاهش ناپایداری جوی تا حدودی بر غلظت آلاینده ها افزوده می شود. با این وجود با افزایش تندی باد و احتمال رگبار پراکنده در بعضی ساعات بعدازظهر کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند.

این شرایط تا اواخر وقت امروز (۳۰ فروردین ماه) ادامه دارد و باوجود افزایش حجم ترافیک، کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت.

در ساعات اولیه فردا (۳۱ فروردین ماه) غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد افزایش پیدا خواهدنمود که عموما ناشی از عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش تردد خودرو ها است.

طی روز با افزایش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت. با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۳۱ فروردین ماه) در بیشتر مناطق برقراری شرایط قابل قبول پیش بینی می شود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص الان ۵۲ و هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع:

برچسب ها:, , ,