اخطار هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی

باغ من: سازمان هواشناسی با صدور دو اخطار از  تشدید فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا (۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه) اطلاع داد.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی آورده است: برای امروز عصر (۳۰ اردیبهشت ماه) رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ در استان های قم، شمال مرکزی و دامنه های البرز مرکزی واقع در استان های تهران، البرز، مازندران، قزوین و شمال غرب سمنان پیشبینی می شود. این شرایط جوی تا ظهر فردا (۳۱ اردیبهشت ماه) ادامه می یابد.
بر اثر حاکمیت این شرایط جوی بالاآمدن سطح آب رودخانه ها، سیلاب ناگهانی در مسیل ها و دره ها، رخداد تگرگ و صاعقه پیشبینی و نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، خودداری از هرگونه فعالیت کوهنوردی، آمادگی دستگاه های اجرایی همچون شهرداری ها و فرمانداری ها جهت انجام تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی سیلاب، روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی سفارش می شود.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت را امروز بعدازظهر ( ۳۰ اردیبهشت ماه) در نیمه جنوبی استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل، زنجان، شمال کردستان، شرق گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان، قم، مرکزی، همدان، اصفهان، شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان و فردا (۳۱ اردیبهشت ماه) در استان های مازندران، قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان، همدان، مرکزی، اصفهان، غرب یزد، شمال فارس پیشبینی کرده است.
احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه در این شرایط پیشبینی می شود.
سازمان هواشناسی نسبت به عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، عدم صعود به ارتفاعات و انجام سایر اقدامات پیشگیرانه در این شرایط سفارش می کند.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی اخطار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.