افزایش تدریجی دما از اواسط هفته

به گزارش باغ من مدیرکل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به روند افزایش دما از اواسط هفته، اظهار داشت: امروز و فردا (دوشنبه ۵خرداد) در بعضی نقاط شمال غرب و غرب و طی امروز، دوشنبه و سه شنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید رخ می دهد که می تواند در بعضی نقاط سبب گرد و خاک کاهش کیفیت هوا و دید افقی شود.
صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی اظهار داشت: در ایام یکشنبه و دوشنبه (۴ و ۵ خرداد) در سواحل دریای خزر، شمال غرب، برخی مناطق غرب، دامنه های شرقی زاگرس مرکزی، بخش هایی از مرکز، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.
ایشان سپس اضافه کرد: همین طور از پس از ظهر امروز امکان تشکیل توده گرد وخاک روی کشور عراق و هدایت آن به سمت ایران وجود دارد. از اواخر امروز و طی روز دوشنبه (۵ خرداد) پدیده گرد و غبار و یا گرد و خاک در پاره ای از مناطق غرب و جنوب غرب دور از انتظار نیست. روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه (۶ و۷ و ۸ خرداد) جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، طی این مدت بارش خفیف باران در مناطقی از ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی رخ خواهد داد.
ضیائیان اشاره کرد: امروز و فردا (دوشنبه ۵خرداد) در بعضی نقاط شمال غرب و غرب و طی امروز، دوشنبه و سه شنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید رخ می دهد که می تواند در بعضی نقاط سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی شود.
وی ادامه داد: امروز و فردا (دوشنبه ۵خرداد) در سواحل شمالی بین ۱۲ تا ۱۸ درجه کاهش و از روز سه شنبه (۶ خرداد) دما به تدریج بین ۵ تا ۸ درجه افزایش می یابد. طی این مدت در سواحل دریای خزر وزش باد شدید پیش بینی می شود و دریا مواج و متلاطم خواهد بود. در سایر مناطق کشور تا اواسط هفته آینده روند افزایش تدریجی دما رخ می دهد.
وی در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲شنبه ۶خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد و در پس از ظهر احتمال بارش پراکنده و رعد و برق با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتی گراد و طی روز سه شنبه (۷ خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری به همراه گاهی وزش باد با حداقل و حداکثر دمای ۲۴ و ۳۷ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

منبع: