رگبار باران در بعضی از استان های کشور

به گزارش باغ من مدیر کل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان این که طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ خرداد) در بعضی استان های کشور رگبار باران خواهیم داشت، اظهار داشت: طی فردا وقوع گرد و خاک در خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست.
صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۲ خرداد) در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بعضی نقاط استان های کرمان، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، فارس، یزد، لرستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و طی بعدازظهر فردا (۱۳ خرداد) علاوه بر این مناطق، در بعضی نقاط استان های اصفهان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، قزوین، البرز، تهران، قم و ارتفاعات سمنان رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.
وی با اشاره به این که این شرایط جوی در بعضی نقاط استان های ساحلی خزر طی فردا (۱۳ خرداد) هم پیشبینی می شود، خاطرنشان کرد: طی دو روز آینده در بعضی ساعات در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می دهد.
مدیر کل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که روز سه شنبه پدیده گرد و خاک در استان های خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست، اظهار داشت: روز چهارشنبه (۱۴ خرداد) در بعضی نقاط شمال غرب وزش باد نسبتا شدید پیشبینی می شود.
به قول ضیاییان، در سایر مناطق کشور طی روزهای چهارشنبه تا جمعه (۱۴ تا ۱۶ خرداد) جوی آرام خواهیم داشت.
او در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۱۳ خرداد) کمی ابری در بعدازظهر افزایش ابر گاهی افزایش باد و احتمال رگبار باران و حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۱۴ خرداد) هم صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.