وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی از استان های کشور

باغ من: مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ازوزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی از استان های کشور همچون قم، تهران، سمنان و اصفهان آگاهی داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که امروز (۱۸ خرداد) در شمال شرق و دامنه های شرقی البرز رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود، اظهارکرد: بارش باران در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت بیشتری دارد همین طور در استان های قم، جنوب تهران، سمنان، اصفهان، یزد وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: در استان های ایلام، خوزستان، بوشهر، جنوب فارس و جزایر خلیج فارس پدیده غالب وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهد بود. فردا (۱۹ خرداد) نیز در بعضی نقاط استان های هرمزگان، قم، مرکزی در ساعات بعد ازظهر افزایش ابر و رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می دهد.

به گفته مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی طی این روز در استان های سمنان، اصفهان، یزد و جنوب تهران به جهت وزش باد شدید احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: از روز سه شنبه تا پنج شنبه (۲۰ تا ۲۲ خرداد) برای استان های واقع در شمال غرب، سواحل غربی دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران خصوصاً در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود همین طور روزهای سه شنبه وچهارشنبه (۲۰ و ۲۱ خرداد) طی ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان احتمال رشد ابر همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید وجود دارد.

مدیر کل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان این که امروز (۱۸ خرداد) دریای خزر و طی دو روز آینده خلیج فارس مواج است، اظهار داشت: از امروز تا اواخر هفته برای نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در منطقه زابل با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

ضیاییان در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱۹ خرداد) صاف در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در بعدازظهر قسمتی ابری با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۲۰ خرداد) نیز کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و حداقل دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: