استاندار سمنان: فعالیت معادن استان سمنان به شکلی تعرض به محیط زیست تلقی می شود

به گزارش باغ من استاندار سمنان اظهار داشت: فعالیت معادن به شکلی تعرض به محیط زیست تلقی می شود که در این راستا باید دقت نماییم که برای استخراج معادن و ثروت آفرینی با گشاده دستی اقدام نکنیم.

به گزارش باغ من به نقل از مهر، علی رضا آشناگر در حاشیه آئین گرامی داشت روز محیط بان به میزبانی سر محیط بانی منطقه پرور مهدی شهر و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فعالیت معادن به شکلی تعرض به محیط زیست تلقی می شود که در این راستا باید دقت نماییم که برای استخراج معادن و ثروت آفرینی با گشاده دستی اقدام نکنیم، ابراز کرد: باید تلاش نماییم تا با استفاده از تجهیزات و فناوری های نو و پیشگیری از خام فروشی، نسبت به حفظ این میراث گران بها همراه با کمترین خسارت به منابع طبیعی و زیست محیطی اقدام نماییم.
وی اضافه کرد: مدیرکل محیط زیست استان سمنان در صدور مجوز فعالیتهای صنعتی همچون گذشته، نسبت به حفظ و حفاظت از منابع زیست محیطی استان هم اهتمام کرده و این میراث پرارزش را برای آیندگان حفظ کنند.
استاندار سمنان اظهار داشت: این استان به واسطه موقعیت جغرافیایی و اجتماعی، رشد شتابان صنعتی خویش را شروع کرده و این روال استمرار خواهد یافت اما به موازات این رشد صنعتی، خطر و نگرانی محیط زیستی هم افزایش می یابد که لازم است ضمن توجه به رشد صنعتی استان، نسبت به رفع دغدغه های زیست محیطی هم بی تفاوت نباشیم.
به گزارش باغ من به نقل از مهر، استاندار سمنان از ۹ محیط بان برتر ملی و استانی در این مراسم که به مناسبت روز محیط بان و ولادت با سعادت امام رضا (ع) برگزار شد، تجلیل نمود.
در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز ولادت امام رضا ضد السلام بعنوان روز محیط بان نامگذاری شده است.

منبع: