تداوم وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در نوار شرقی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و گردوخاک ادامه دارد، اظهار داشت: از امروز (۱۷ تیرماه) تا آخر هفته افزایش نسبی دما را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها طی ۲۴ ساعت آینده در استان مازندران و طی ساعات بعدازظهر و اوایل شب در شمال استان های تهران، البرز، قزوین، سمنان، ارتفاعات کرمان، جنوب یزد، ارتفاعات زاگرس مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وقوع رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

وی افزود: فردا (۱۸ تیرماه) علاوه بر این مناطق در بخش هایی از شمال غرب، شمال و شرق استان فارس نیز رگبار موقت باران، گاهی همراه با رعد و برق دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روز پنج شنبه (۱۹ تیرماه) تا ارتفاعات شمال غرب و روز جمعه (۲۰ تیرماه) در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه شنبه (۲۱ تیرماه) بارش باران همراه با رعد و برق در شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز رخ می دهد، اظهار داشت: طی دو روز آینده در نوار شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک خواهیم داشت. شرق دریای عمان نیز طی سه روز آینده مواج پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه اشاره کرد: از امروز تا جمعه (۱۷ تا ۲۰ تیرماه) افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۸ تیرماه) صاف تا کمی ابری با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز پنج شنبه (۱۹ تیرماه) نیز صاف تا کمی ابری و در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.