ضیائیان: بارش باران امروز در ۱۲ استان شدت می گیرد

مدیرکل پیشبینی سازمان هواشناسی از ادامه روند فعالیت سامانه بارشی در ۱۲ استان و حرکت آن از فردا به سمت استان های شرقی و شمال شرقی اطلاع داد و اظهار داشت: فردا از شدت بارش ها در تهران کم می شود.

صادق ضیائیان مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به ادامه روند فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته از استان های غربی وارد کشور شده است، اظهار داشت: امروز فعالیت این سامانه تشدید شده و در استان های واقع در جنوب غربی شامل خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، همینطور در بوشهر و غرب و شمال غرب کشور شامل ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل و هم در شمال کشور در استان های گیلان، مازندران، گلستان، شمال شرق در استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی و نواحی مرکزی کشور شامل استان های مرکزی، قم، اصفهان، دامنه های جنوبی رشته کوه البرز و در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان به شکل بارش باران و در بعضی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد فعال خواهد بود.
وی ضمن اشاره به اینکه در بعضی مناطق سردسیر و ارتفاعات غرب و شمال غرب در زاگرس مرکزی و البرز مرکزی دامنه های شمالی و جنوبی بارش برف رخ می دهد تصریح کرد: شدت بارش ها امروز شنبه در کرمانشاه، لرستان، همدان، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قزوین تهران و البرز بیشتر است.
ضیائیان در مورد وضعیت بارش ها در تهران هم اظهار داشت: عمده بارش ها در تهران در ارتباط با امروز بوده و پیشبینی ها از آن حکایت می کند که فردا و پس فردا بارش های خفیفی در تهران شاهد خواهیم بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در روز یکشنبه سمت غرب رو به کاهش می رود، عنوان کرد: عمده فعالیت سامانه بارشی روز یکشنبه در استان های ساحلی خزر، شمال، شرق و نواحی مرکزی که کشور شامل استان های خراسان جنوبی، اصفهان، از جنوب غرب و دامنه های جنوبی زاگرس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و کرمان است.
وی اضافه کرد: شدت بارش در روز یکشنبه در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه شمالی فارس، جنوب ایلام و هم استان های ساحلی دریای خزر خواهد بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز دوشنبه هم در گیلان و مازندران بارش باران و در گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده پیشبینی می شود.
وی افزود: روز سه شنبه هم در استان های ساحلی خزر ارتفاعات البرز مرکزی و ارتباط کرمان بارش پراکنده رخ خواهد داد. و چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید در غرب شمال غرب و مناطقی از جنوب غرب همینطور البرز غربی و مرکزی و گیلان، غرب مازندران بارش باران و در ارتفاعات برخی مناطق سردسیر برف پیشبینی می شود. دریای خزر تا اواخر وقت یکشنبه مواج است غرب خلیج فارس شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود.