کاهش ۱۵ درصدی سرانه تولید پسماند در تهران

به گزارش باغ من رئیس اداره محیط زیست انسانی استان تهران ضمن اشاره به اینکه میزان پسماند دفن شده روزانه شهر تهران نسبت به سالهای گذشته کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: طبق بررسی های صورت گرفته سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال قبل حدود ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

فاطمه اکبرپور در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت حجم پسماند شهر تهران اظهارکرد: حجم پسماند دفنی شهر تهران با اجرای طرح «کاپ» و طرح های تفکیک و فعالیت غرفه های بازیافت در مقایسه با سالهای گذشته – که ۸۰۰۰ تن در روز بود – کاهش یافته است.

وی افزود: کاهش روزانه میزان پسماند دفن شده شهر تهران به دلیل انجام تفکیک اولیه در مبدا، در مقصد و جداسازی زباله های قابل بازیافت است که تا حدودی سبب کاهش میزان پسماند منتقل شده برای دفع شده است.

اکبرپور با اشاره به اینکه سرانه تولید پسماند در شهر تهران در سالهای گذشته به ۸۵۰ تا ۹۰۰ گرم در روز رسیده بود، تصریح کرد: بررسی های صورت گرفته توسط مشاوران طرح جامع پسماند شهر تهران نشان داده است که که سرانه تولید پسماند در شهر تهران طی سه سال قبل از ۹۰۰ گرم به۷۶۰ گرم در روز کاهش پیدا کرده است.
ناوگان حمل و نقل پسماند نیاز جدی به نوسازی دارد
رییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران همینطور درباره آخرین وضعیت خودرو های حمل پسماند شهر تهران که پیش از این آنها را فرسوده و گرفتار مشکل نشت شیرابه توصیف کرده بود، اظهار داشت: برپایه شکایت های مردمی که به ما درباره نشت شیرابه از خودرو های حمل پسماند گزارش شد و مکاتبات با پلیس راهور در خصوص ضرورت پیگیری این مسئله به منظور پیشگیری از تصادفات احتمالی، اداره محیط زیست استان تهران بلافاصله مسئله نشت شیرابه از خودرو های حمل پسماند را به شهرداری تهران اعلام و آنرا پیگیری کرد.

وی افزود: خوشبختانه با اعمال تغییراتی بعضی از پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری، ناوگان حمل و نقل خویش را تجهیز و نوسازی کردند همینطور با تعدادی پیمانکار جدید قراردادهایی بسته شد و از آن زمان تابحال هیچ گزارشی چه از سوی مردم و چه از جانب نهادهای دیگر در خصوص نشت شیرابه از خودرو های حمل پسماند نداشته ایم.

اکبرپور در انتها خاطرنشان کرد: عدم اعلام شکایت به معنای نبود مشکل نیست و ازاین رو گزارش نشدن شکایات جدید درباره نشت شیرابه از خودرو های حمل پسماند این حقیقت را تغییر نمی دهد که ناوگان حمل و نقل پسماند در کل استان تهران فرسوده است و نیاز جدی به نوسازی دارد.

منبع:

برچسب ها: