رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اراک: اداره محیط زیست در مقابله با آلودگی هوای اراک منفعل است

به گزارش باغ من رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر اراک، اظهار داشت: اداره محیط زیست در مقابله با آلودگی هوای اراک منفعل عمل می کند و این عملکرد ضعیف سبب افزایش آلودگی می شود.

طوفان محمدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: وجود هوای پاک از ابتدایی ترین نیازهای بشری است و عدم توجه مسؤلان به این مساله قابل قبول نیست.
وی اضافه کرد: افزایش آلودگی ها و اثرگذاری سو آن بر سلامت جامعه باعث بروز بیماری های همچون مغز و اعصاب، سقط جنین، سرطان و… می شود و متأسفانه کمترین توجهی به این معضل صورت نمی گیرد.
محمدی تصریح کرد: چرا با عنایت به این که آلایندگی نیروگاه حرارتی شازند اثبات شدهاست، مراجع مسئول اقدامی برای فیلتراسیون این نیروگاه انجام نمی دهند. در سوی دیگر این ماجرا بحث کاهش عوامل آلایندگی، مبحث معاینه فنی خودرو ها قرار دارد.
وی افزود: استانداردهای انجام معاینه فنی خودرو ها باید ارتقا یابد و تا حد امکان از حرکت خودرو های آلاینده جلوگیری شود.
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر اراک، توسعه حمل و نقل عمومی را یکی از طریق های حل اساسی کاهش آلودگی هوا اراک دانست و اظهار داشت: اراک به توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی نیاز ویژه ای دارد که برای این کار شهرداری اراک و استانداری مرکزی باید با یکدیگر همکاری کنند.
وی افزود: هم اکنون ظرفیت حوزه اتوبوسرانی شهرداری نصف شده و تعداد اتوبوس های فعال در این عرصه به ۸۰ دستگاه می رسد. ناو گاه تاکسیرانی اراک تقریباً فرسوده شده و احتیاج به بازسازی دارد. باید تاکید کنم که با اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوا و قوانین در ارتباط با آن دیگر نباید آلایندگی وجود داشته باشد، اما این به این مبحث بی توجهی می شود.

منبع: