بارش باران در نوار شمالی کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش ۷ تا ۱۲ درجه ای دمای هوا در کشور طی امروز و فردا (۷ و ۸ فروردین) گفت: طی این دو روز در بعضی نقاط کشور وزش باد شدید خواهیم داشت.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برمبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (۷ فروردین) در نوار شمالی کشور و دامنه های جنوبی البرز بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

وی افزود: شدت بارش طی امروز(۷ فروردین) در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و پاره ای از مناطق شمال غرب خواهد بود.

ضیاییان با اشاره به اینکه فردا (۸ فروردین) بارش ها در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی ادامه دارد، اظهارکرد: طی روز دوشنبه (۹ فروردین) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده دور از انتظار نیست همین طور طی این روز در سایر مناطق کشور آسمانی صاف و آرام پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اعلان اینکه طی روز سه شنبه (۱۰ فروردین) در بیشتر مناطق کشور جوی پایدار خواهیم داشت، اظهار داشت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ فروردین) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و دامنه های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ می دهد.

به گفته وی طی روزهای شنبه و یکشنبه (۷ و ۸ فروردین) در بعضی نقاط شرق، جنوب شرق و مرکز کشور وزش باد شدید رخ می دهد که در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک را به دنبال دارد.

ضیاییان در ادامه با اشاره به اینکه طی این دو روز خلیج فارس و دریای خزر مواج و طوفانی است، اظهارکرد: طی روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) برای مناطقی از غرب، شمال غرب و دامنه های البرز مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۸ فروردین) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید و با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۹ فروردین) نیز صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.