جزئیات جدید از نحوه شهادت دو محیط بان زنجانی

زنجان بنا به قول فرمانده یگاه حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، دو محیط بان زنجان با تیر جنگی به شهادت رسیده اند.

سرهنگ جمشید محبت خانی دقایقی پیش در گفتگو با شبکه خبر، ضمن اشاره به جزئیات شهادت دو محیط بان زنجانی با اشاره به اینکه روز گذشته (۱۶ فروردین ماه) ساعت ۱۸: ۳۰ دو محیط بان در منطقه فیله خاصه به سرنشینان یک دستگاه نیسان مشکوک می شوند که مبادرت به تعقیب این افراد که در حال شکار غیر مجاز بودند، می کنند.

وی خاطرنشان کرد: تعقیب و گریز ادامه داشته و سرنشینان خودروی نیسان، خودرو را به سمت جاده زنجان به قزوین هدایت می کنند که در این شرایط نیروهای محیط زیست از راه تماس با تلفن همراه و بی سیم مراتب را به مسؤلان امر گزارش می دهند.

این مسئول افزود: در ادامه تعقیب و گریز، خودروی شکارچیان غیر مجاز وارد مسیر فرعی شده و تعقیب یک ساعت ادامه داشته که از ساعت ۱۹: ۳۰ ارتباط محیط بانان با مرکز قطع می شود که بلافاصله نیروها وارد عمل می شوند که با تاریک شدن هوا جست وجوها به نتیجه نمی رسد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه بامداد امروز (۱۷ فروردین ماه) و با تلاش نیروها پیکر این دو شهید در کنار خودروی خود پیدا شد که متاسفانه شکارچیان، آنها را با تیر جنگی به شهادت رساندند که در این رابطه پرونده تشکیل شده و موارد در حال بررسی است.

منبع: