قرارگیری کیفیت هوای تهران در محدوده قابل قبول

بر طبق اعلام ˮشرکت کنترل کیفیت هوای تهرانˮ، هوای تهران در روز چهارشنبه (۳۰ تیر) در محدوده قابل قبول قرار دارد.
به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بامداد روز چهارشنبه (۳۰ تیر ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته و نیز کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیلست.
کاهش تندی باد طی روز، تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود و همین طور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پیش بینی می شود. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه همراه با افزایش ترافیک، سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز پنجشنبه (۳۱ تیر ۱۴۰۰) از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. در طول روز به تدریج از تندی باد کاسته خواهد شد که شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهدنمود. علاوه براین افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت. شایان ذکر است با افزایش نسبی تندی باد تا شامگاه پنجشنبه پیش بینی می شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

برچسب ها:, , ,