آسمان تهران و البرز غبارآلود شد

باغ من: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به خیزش گردوغبار در استان تهران و بخش هایی از استان البرز، از تداوم این شرایط تا بعدازظهر امروز (۴ مهر) آگاهی داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این که افزایش فشار هوا روی سواحل دریای خزر موجب افزایش شیو فشار روی منطقه شده است، اظهار نمود: این شرایط جوی موجب ایجاد بارندگی در سواحل دریای خزر و وزش باد شدید در شهر تهران و استان البرز شده است.

وی با اشاره به این که هم اکنون سرعت وزش باد در شهر تهران حدود ۴۰ کیلومتر بر ساعت و جهت آن غربی و شمال غربی گزارش شده است، اظهار داشت: براثر خیزش گردوغبار در شهر تهران دید افقی تا ۲۵۰۰ متر کم شده و آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» در هوای پایتخت بالا رفته است.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، غالب پدیده گردوغبار، جنوب استان تهران و بخش هایی از استان البرز را در برگرفته است. انتظار داریم این شرایط تا بعدازظهر امروز (۴ مهر) تداوم داشته باشد و در صورت وزش باد بهبود یابد.

ضیاییان همین طور با اعلان اینکه امروز (۴ مهر) در غرب ایلام، جنوب و غرب خوزستان، جنوب سمنان، شمال و شرق خراسان رضوی شرایط جوی مشابهی برقرار است، اظهار داشت: این شرایط فردا ( ۵ مهر) برای شرق خراسان رضوی، نوار شرقی خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

به گزارش باغ من به نقل از ایسنا، بر طبق اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت اکنون «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» با میانگین ۱۲۰ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: